Playstation 4

0
118
Rate this post

Wczoraj Sony ubiegło Microsoft z zapowiedzią konsoli następnej generacji. Data premiery to w przybliżeniu Gwiazdka 2013 (ciężko o lepszy okres na wejście z nowym produktem na rynek). Jak wspomniałem przynajmniej raz w jednej z poprzednich notek, bardzo chciałbym mieć PS3 dla „God of War”, „Uncharted”, „Demon’s” i „Dark Souls” oraz paru innych. Tylko skąd na to wziąć pieniądze kiedy zbliża się „Wiedźmin 3” i przydałoby się ulepszyć peceta. Pudełko z padem nadal zostanie w mojej strefie marzeń.

Przy okazji zapowiedzi Blizzard ogłosił, że wraca na rynek konsol – „Diablo III” trafi zarówno na PS3 jak i na „czwórkę”. Chris Metzen podczas występu na konferencji oświadczył, że jest już działająca wersja na obecną generację i na PAX East pod koniec marca gracze będą mogli wziąć kontroler w rękę i przetestować grę. Ta wiadomość ani mnie ziębi, ani grzeje, bo „Diablo” po fantastycznych kilkunastu godzinach gry okazało się dla mnie mimo wszystko rozczarowaniem i to dość dużym. Ciekawe tylko jak zostanie rozwiązana kwestia Real Money Auction House (cały czas za pośrednictwem battle.net, poprzez PlayStation Network czy jeszcze jakoś inaczej) i czy Sony padnie przez to ofiarą kolejnego mega włamu, który przyćmi ten z kwietnia 2011 roku 😉 Okrutny żart. Zwłaszcza graczom nie życzę aby ich newralgiczne dane latały po sieci w tą i z powrotem (i tak latają, ale wiecie o co mi chodzi).

Drugim, o wiele ciekawszym newsem było zaprezentowanie kolejnego gameplayu „Watch Dogs” i o rany, ta gra wygląda coraz bardziej imponująco. Wzrosło też prawdopodobieństwo jej premiery jeszcze w tym roku. Był już „Skyrim”, „Skyrim z bronią palną” czyli „Far Cry 3”, a to zapowiada się na „Skyrim ze smartfonem”.

„Wiedźmin 3” zgodnie z zapowiedziami również ukaże się na PS4. Tak samo jak „Destiny” – nowa gra od Bungie, ale o tej pozycji napiszę przy okazji innego tematu już wkrótce™.