Dzisiaj czas na efekt poszukiwań modeli przydatnych do gier osadzonych w klimatach fantastyki naukowej czy cyberpunka – czyli robotów. O dziwo większość systemów osadzonych w przyszłości różnego typu kładzie mały nacisk na tego typu rzeźby. Jednak udało mi się odnaleźć firmę produkującą wiele wzorów małych zabójczych robocików.

OPAKOWANIE

Modele są zapakowane w klasyczny blister z tekturką (klasycznie już zagubioną do zdjęcia) i dość cieniutkim kawałkiem gąbki ochronnej. Same modele nie są w blistrze oddzielone od ramki odlewniczej, a znajduje się ich tam nietypowa liczba 6 sztuk.

SKŁADANIE

Modele składają się z dwóch cześć – korpusu zawierającego skrzydełka oraz ogonek i modułu sensorów doczepianego z przodu. Do tego dołączony jest patyczek z przezroczystego plastiku i typowe podstawki producenta – cienkie krążki z grubszą krawędzią. Niestety modele, które otrzymałem miały dość przeciętną jakość wykonania – wyraźne linie podziału formy, duże nadlewy i mocne przesunięcie formy na ogonkach robotów. Rzeźby są banalnie proste do złożenia.

ESTETYKA

Modele mają zarówno proste powierzchnie, jak i detale w formie przetłoczeń, sensorów i obwodów. Jest to więc całkiem zgrabny kompromis pomiędzy prostotą rzeźby a ilością szczegółów. Ich forma przypomina owady latające, co odróżnia je od bardziej utylitarnych wzorów innych frakcji gry Warlord Games. Osobiście figurki bardzo mi się spodobały, widzę możliwość wykorzystania ich w wielu tytułach i typach gier.

PODSUMOWANIE

Ghar Flitters oraz inne modele dron do systemu Beyond The Gates Of Antares to świetny wybór dla graczy i modelarzy poszukujących figurek prezentujących małe maszyny zwiadowcze czy bojowe o utylitarnym/niehumanoidalnym kształcie. O dziwo mimo masy systemów i producentów figurek sci-fi tego typu rzeźby są rzadkością. Choć jakość metalowych modeli Warlord Games jest dyskusyjna, to można ten zestaw bez obaw polecić – cena wynosząca około 30 zł za blister zawierający 6 figurek rekompensuje ten problem, będąc małym wydatkiem dla fanów gier figurowych.