ZooMumba

0
303
2/5 - (1 vote)

ZooMumba to zabawna gra zoologinczna, w której będziemy mieli okazję poprowadzić swoje własne, najprawdziwsze ZOO. Można ją porównać choćby do Farmeramy – jednak tutaj zajmujemy się głównie hodowlą egzotycznych zwierząt, a nie uprawą roślin. Oba tytuły zostały stworzone przez tę samą firmę – BigPoint, dzięki czemu możemy być pewni, że będzie ona naprawdę dopracowana. Znajdziemy tutaj nie tylko wspaniałą animowaną grafikę ze świetnymi szczegółami, ale także przyjemną muzykę w tle i wesołe odgłosy podczas wykonywania różnych akcji, czy zabawy ze zwierzętami.

Zaczynamy grę z pustym polem, które możemy dowolnie zagospodarować. Powinniśmy oczywiście zacząć przyciągać do naszego ZOO gości, a w tym pomogą nam oczywiście zwierzęta. Możemy wybudować kilka wybiegów, a w nich umieścić zwierzęta, które mamy odblokowane – lemura, zebrę, czy papugi. Oczywiście z każdym nakarmieniem, napojeniem, czy też po prostu poprzez zabawę z naczymi podopiecznymi zdobywamy punkty, a te pozwalają nam osiągać nowe poziomy. Dzięki temu odblokujemy kolejne gatunki zwierząt. Przyciągnie to coraz więcej zwiedzających i będziemy więcej zarabiali.

Dostępnych jest kilka rodzajów wybiegów, zaczynając od zwykłej łąki, poprzez ośnieżone pole, które szczególnie przypadnie do gustu zwierzakom posiadającym grube futro. Znajdzie się także coś dla tych zwierzaków, które lubią się potaplać w błocie – bagno będzie tutaj wręcz idealnym wyborem. W ZooMumbie odnajdziemy też zwierzęta wodne jak krokodyle, żółwie, czy bobry, one najlepiej poczują się w basenie. Umieszczenie ich w odpowiednich miejscach to jednak oczywiście nie wszystko. Musimy dopilnować, żeby niczego im nie zabrakło, a na pewno odwdzięczą nam się tym, że przyciągną dużą ilość gości, którzy chętnie zostawią u nas kilka misiogroszy. Należy zadbać o odpowiednią ilość pożywienia i wody, ale także bawić się ze zwierzętami. Po jakimś czasie, jeśli będziemy mieli odpowiednio wysoki poziom i ilość gotówki dobrze będzie zatrudnić pomocników, którzy wyręczą nas w tych podstawowych czynnościach, a my będziemy mogli skupić się na byciu dyrektorem ośrodka.

W grze napotkamy szereg zadań do wykonania. Polegają one na wykonaniu odpowiednich czynności określoną ilość razy, na przykład nakarmić flemingi 6 razy. Jeśli mamy na wybiegu kilka zwierząt to oczywiście jest to dużo prostsze. Umieszczanie tych samych gatunków razem dodatkowo pozwala nam na późniejszą hodowlę poprzez rozmnażanie.

Walutą premium w ZooMumbie są zoolągi, za które możemy kupić unikatowe gatunki zwierząt, wymienić każdy z nich na 30 wcześniej wspomnianych misiogroszy, lub uzyskać konto premium.

Z upływem czasu odblokuje się nam naprawdę sporo fajnych opcji. Będziemy mogli poprowadzić własne safarii, a niebawem zostanie chyba także wprowadzone oceanarium. ZooMumba jest świetną grą dla wszelkich fanów zwierząt. Można powiedzieć, że jest to Farmerama, lub WolniFarmerzy, tylko w nieco innym stylu. Na świecie gra w nią już kilka milionów ludzi, a jej popularność nie słabnie.

Plusy gry:

  • Super animowana grafika
  • Muzyka w tle i dźwięki
  • Jedna z najlepszych gier o zwierzakach

Minusy gry:

  • Na wolnych komputerach mogą być lekkie problemy z wydajnością

Liczba graczy: Powyżej 1 miliona

Źródło: https://www.irishroots.pl/odkryj-magiczny-swiat-szkocji-na-royal-highland-show.htm

Poprzedni artykułZielone Imperium
Następny artykułŻarłoki
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.