Warframe

0
139
Rate this post

Warframe jest dynamiczną grą akcji z widokiem z trzeciej osoby. W grze wcielamy się w postać tytułowego bohatera – genetycznie zmodyfikowanego cyborga, stanowiącego istną maszynę do zabijania.

Gra jest shooterem nastawionym przede wszystkim na kooperację – możemy tworzyć czteroosobowe drużyny wraz z naszymi przyjaciółmi lub korzystać z mechanizmu losowego dobierania kompanów. Każda misja jest typowo liniowym zadaniem – musimy np. uratować pewne postacie, zdobyć określone przedmioty lub też zabić wszystkich znajdujących się na danym obszarze wrogów.

Po rozpoczęciu przygody z grą musimy wybrać jedną z dostępnych postaci – różnią się one nie tylko statystykami i rodzajem rozgrywki, ale też dostępnymi umiejętnościami, dlatego warto tą decyzję przemyśleć, szczególnie, że każda kolejna zmiana postaci będzie wymagała poświęcenia gotówki lub zdobytych podczas rozgrywki punktów.

Każdy z warframe’ów posiada broń palną, broń białą i kilka umiejętności – np. pozwalających na teleportowanie się na krótkie odległości, tymczasowe znikanie, tworzenie hologramów lub leczenie kompanów. Odpowiednie ich stosowanie będzie kluczem do przechodzenia kolejnych zadań przy jak najlepszym wyniku punktowym. Uzbierane podczas misji punkty możemy przeznaczyć na rozwój naszych umiejętności, nowe wyposażenie i postacie, a także plany, które możemy wykorzystać w dostępnym w grze warsztacie. Ów warsztat jest miejscem, w którym dzięki receptom i zdobywanym podczas misji surowcom możemy tworzyć najpotężniejsze, wyjątkowo zabójcze przedmioty.

Chociaż głównym aspektem Warframe jest tryb kooperacji, to gra daje nam też możliwość brania udziału w misjach solo – są one oczywiście znacznie bardziej wymagające, jednak na dobrą sprawę jest to możliwe.

Warframe to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich fanów klimatów sci-fi i dynamicznych gier akcji. Pomimo, że posiada ona pewne wady (monotonia rozgrywki po dłuższym czasie, podobne do siebie misje itd), to jak na grę dostępną całkowicie za darmo jest ona jak najbardziej do polecenia. Co ciekawe, wszystkie dostępne przedmioty możemy odblokować zarówno korzystając z gotówki (poprzez mikropłatości), jak i za punkty zdobyte podczas gry, dzięki czemu gra nie jest wierna modelowi „pay to win”.