Top 10 easter eggów w grach

0
103
Rate this post

Wielkanoc jeszcze trwa, więc postanowiłem przygotować dla Was małe zestawienie 10 najciekawszych (moim zdaniem) easter eggów ukrytych w grach. W rankingu pomijam produkcje, których całe jestestwo oparte jest na mniej lub bardziej sekretnych żarcikach. Jeśli więc znajdziecie chwilę czasu, pomiędzy konsumowaniem jajek i polewaniem się wodą, to zachęcam Was do zapoznania się z poniższym tekstem, a także…do wpisywania w komentarzach najciekawszych easter eggów w Waszym mniemaniu. Wybrane komentarze nagrodzimy drobnymi prezentami na Steam.

Miejsce 10: Zapomniana prasa, Uncharted 3

Scientists are still struggling to understand deadly fungus – taki nagłówek można znaleźć w jednej z gazet w Uncharted 3. Developerzy ze studia Naughty Dog byli przekonani, że uda im się zapowiedzieć The Last of Us jeszcze przed premierą trzeciej odsłony przygód Nathana Drake’a i dlatego zdecydowali się na umieszczenie tam małej zajawki tej gry. Ostatecznie zapowiedź TLOU opóźniono, a o gazecie zapomniano.

Miejsce 9: Przyczajony tygrys, ukryty hydralisk, Warcraft 3: Reign of Chaos

Praktycznie wszystkie gry firmy Blizzard obfitują w liczne easter eggi, ale jednym z najlepszych było umieszczenie hydraliska, jednej z jednostek ze Starcrafta w Warcraft 3: Reign of Chaos. Dostanie się do niego jest tez stosunkowo proste. Ot, w misji „Córki księżyca” wystarczy wyciąć kilka drzew i gotowe – kosmita przyłącza się do naszej drużyny.

Miejsce 8: Prototyp Xboksa, Ninja Gaiden II

Podczas ogrywania czwartego rozdziału w Ninja Gaiden II traficie do muzeum, w którym jeden z eksponatów jest prototyp pierwszego Xboksa. Jeśli wejdziecie z nim w interakcję, to Wasze punkty życia zostaną odnowione. Przy okazji – całe szczęście, że Microsoft nie zdecydował się na produkcję konsoli w takiej wersji…

Miejsce 7: Kowbojskie kapelusze, Gears of War 2

Jeśli zawsze marzyliście, by być kosmicznym kowbojem, to taka okazja pojawia się podczas gry w Gears of War 2. Wystarczy rozegrać trzeci rozdział na poziomie trudności Insane i zestrzelić trzy znajdujące się tam kapelusze, a cała nasza ekipa będzie wyglądać niczym Malcolm Reynolds na sterydach.

Miejsce 6: Jason z Piątku 13, Dead Island

Pierwszy polski akcent na liście to Dead Island, a konkretnie jeden z oponentów na tytułowej wyspie. Podczas gry możecie natrafić na postać o imieniu Jason. Jakby tego było mało, ma on na głowie maskę hokejową i uzbrojony jest w maczetę. Skojarzenie tego niemilucha z bohaterem popularnej serii horrorów jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli uda Wam się go odnaleźć, to przyszykujcie się na długą potyczkę, bo skurczybyk jest naprawdę wytrzymały.

Miejsce 5: Serce Liberty City, GTA IV

Seria Grand Theft Auto pełna jest nawiązań do popkultury i ukrytych sekretów. Jednym z najbardziej zaskakujących i najdziwniejszych jest jednak…ogromne, bijące serce w GTA IV. Nieco przerażające, prawda?

Miejsce 4: Krowi poziom, Diablo II

Przez długi czas sądzono, że klikając na krowy w pierwszym Diablo można przenieść się do sekretnego poziomu. Ta informacja okazała się wyssana z palca, ale zainspirowała twórców do faktycznego stworzenia ukrytej lokacji w kontynuacji gry. Aby dostać się do tajemnego, krowiego poziomu w grze musicie połączyć ze sobą Nogę Wirta i Zwój Miejskiego Portalu w Kostce Horadrimów, stojąc przy tym w Obozowisku Łotrzyc.

Miejsce 3: Niekończąca się opowieść, Deus Ex: Human Revolution

W grach z serii Final Fantasy można się pogubić i doskonale wiedzą o tym jej twórcy – firma Square Enix. W Deus Ex: Human Revolution, grze wydanej przez SE, z akcją osadzoną w roku 2027 można znaleźć pewien ciekawy plakat, sugerujący, że seria FF będzie kontynuowana jeszcze przez kilkanaście lat.

Miejsce 2: Ciężkie życie asasyna, Wiedźmin 2: Zabójcy królów

W grze Wiedźmin 2 można znaleźć truchło asasyna, leżące na zniszczonym wozie z sianem, będące oczywistym nawiązaniem do skoków wiary z serii Assassin’s Creed. Wygląda na to, że nie jest to zbyt bezpieczny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Miejsce 1: Sekretny pokój Gabe’a Newella, Half-Life

Na pierwszym miejscu, bez większych wątpliwości, postanowiłem umieścić easter egga z gry Half-Life. Na jednej z map w grze (c1a1c) możecie znaleźć ukryte pomieszczenie, które zostało w całości oteksturowane zdjęciami uśmiechniętego Gabe’a Newella, współzałożyciela firmy Valve.

Poprzedni artykułWarframe
Następny artykułKody do GTA SA
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.