Tylne drzwi dla Wiedźmina MMO

0
145
Rate this post

Lojalnie ostrzegam, że poniższe zdania są niczym innym jak puszczeniem wodzy fantazji i koncertem życzeń, który ma nikłe szanse realizacji. Nie mogę się jednak powstrzymać.

Już prawie miesiąc jaram się Hearthstone: Heroes of Warcraft. Karcianka od Blizzarda jest genialna w swojej prostocie i oglądanie jej sprawia tyle frajdy, że od jakiegoś czasu po prostu muszę obejrzeć kilka meczy dziennie żeby pozostać przy zdrowych zmysłach (klucza do bety niestety nie mam). hearthstoneJuż wiecie dokąd zmierzam. Marzy mi się CCG w takim stylu w świecie Wiedźmina. Zdaję sobie sprawę, że REDzi mają po łokcie roboty z trzecią częścią i Cyberpunkiem, ale do stworzenia takiej gry nie potrzeba dużego zespołu – w Zamieci pracuje nad nią piętnaście osób (chyba, że od ogłoszenia gry przybyło ludzi), więc po premierze W3 możnaby pomyśleć nad oddelegowaniem kilkunastu par rąk. Podejrzewam, że jeśli idea by się przyjęła, to nawet teraz kilka osób mogłoby zacząć coś dłubać. Ponadto, co jest kluczowe moim zdaniem, została już zawiązana współpraca z Ignacym Trzewiczkiem – myślę, że nie obraziłby się na kolejną propozycję. Wszystkie części układanki już są, trzeba tylko wprawić je w ruch. 🙂

Teraz uprzedzę wątpliwości. Tak, to jest ściąganie pomysłów od innych. Dokładnie to samo robi Blizzard (i nie tylko) od bardzo długiego już czasu – bierze pomysł, przekształca go, dodaje, oraz posypuje swoim słynnym już dopieszczeniem. Po czym liczy pieniądze i wysłuchuje pochwał i zachwytów graczy (narzekanie mimo wszystko jest w mniejszości).

Pay to win. Każda karcianka działa w tym systemie. Obojętnie czy to Magic: the Gathering, Hearthstone czy coś innego. Nie wiem jak jest obecnie z MtG, bo grałem wieki temu, ale kiedyś można było złożyć w miarę tanią talię, która radziła sobie nieźle. W HS jest chyba jeszcze lepiej – istnieje podział na ligi, więc każde spotkanie to rywalizacja z przeciwnikiem na podobnym poziomie. Poza tym na początku zdobywa się karty po prostu grając.
Poproszę coś w tym stylu, w wersji online.

Poproszę coś w tym stylu, w wersji online.

I na koniec nie wiem czy nie największa przeszkoda pod tytułem „każdy chce grać wiedźminem”. Głównie z tego względu nie wyobrażam sobie MMO – 90% pogromców potworów, 5% czarodziejów i reszta rozdysponowana pomiędzy pozostałe klasy, jakiekolwiek by one nie były. Jestem pewny, że w karciance mogłoby dojść do czegoś podobnego, co oczywiście nie byłoby pożądane.

Mimo wszystko chciałbym w coś takiego zagrać. Co myślicie?

Jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany, to wrzuciłem moje wypociny na wiedźmińskie forum.
Edit: albo nie. Temat został zamknięty i nie bardzo rozumiem dlaczego.
Edit2: nowy link na forum.