The Sims 3

0
149
Rate this post

The Sims 3 kolejna już część gry symulacyjno-strategicznej, którego jest producentem MAXIS. Tak jak w poprzednich wersjach główną fabułą jest kontrolowanie ludzkiego życia od narodzin aż po śmierć. Decydujemy co nasz Sims będzie każdego dnia robił od prostych czynności typu jedzenie, picie, kąpanie się, zabawa czy spotykanie się ze znajomymi. Producenci w porównaniu z wersją poprzednią dodali wiele usprawnień.

Pierwszym z nich jest ponad sto cech do wyboru podczas tworzenia naszego bohatera, ale ostatecznie to pięć z nich będzie mógł mieć. Trzeba się troszkę zastanowić nad naszą decyzją, ponieważ osobowość ma wpływ na rozgrywkę. Simowie mają swego rodzaju humory – ich samopoczucie w dużym stopniu zależy od negatywnych lub pozytywnych wydarzeń ( np. ślub, pierwszy pocałunek, brud czy śmierć kogoś bliskiego). Dodatkowe zmiany dodano do pracy. Gracz może kontrolować czy Sim ma wcześniej wyjść czy zostać po godzinach w zakładzie pracy. Może także ulepszyć stosunki z szefem podlizując mu się i mamy wtedy duże szanse by dostać awans.

Nasz bohater czasami może dostać szanse wykazania się, to może mu pomóc w odniesieniu sukcesu w pracy np. reperując jakaś rzecz lub dostarczając jakieś informację w dane miejsce. W grze mamy także brak granic pomiędzy poszczególnymi domami to znaczy, że nasz Sim może chodzić lub biegać gdzie tylko zechce, chyba że woli korzystać z innych środków transportu (samochód, rower, taxi lub urządzenie do teleportacji). Gdy opuścimy granice działki czas nie zatrzymuje się dla pozostałych mieszkańców – wirtualny świat żyje własnym życiem.

Podsumowując gra ma bardzo ciekawą grafikę i postacie trójwymiarowe robią duże wrażenie. Fabuła jest bardzo ciekawa i można spędzić przed monitorem dobre kilka godzin dziennie i produkt się nie nudzi. Polecam go wszystkim którzy lubią takie symulację, bądź interesuję ich budowanie i wyposażenie domów czyli praca architekta.