Pomysł na prezent – jaki prezent dla dziewczynki?

0
350
Rate this post

Pomysł na prezent – dla dziewczynki czy małej kobiety?

Wydawać by się mogło, że w czasach kiedy półki sklepowe uginają się pod ciężarem zabawek, ubranek i wszelkich akcesoriów przeznaczonych dla dzieci, wybór prezentu dla dziecka jest rzeczą dziecinnie prostą. Nic bardziej mylnego. Trafić z prezentem w upodobania dziewczynki, jest dla niektórych osób nie lada wyzwaniem. Jeśli i ty nie masz pomysłu na odpowiedni podarunek przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak uniknąć prezentowej wpadki. Wiadomo, że im więcej wiemy o dziewczynce, którą chcemy obdarować, tym łatwiej będzie nam kupić dla niej coś odpowiedniego.

Dla maleńkiej dziewczynki

Podstawowym kryterium jest oczywiście wiek dziewczynki. Im młodsza tym mniej wybredna. Dlatego prezent dla kilkumiesięcznej dzidzi powinien przede wszystkim przypaść do gustu jej rodzicom. Dopuszczalne są tutaj wszelkiego rodzaju grzechotki, gryzaczki, puszyste kocyki, słodkie buciki, ubranka (warto kupować trochę większe) na wypadek gdyby okazało się, że dzidzia rośnie szybciej niż by się wydawało. Rodzice z dużym prawdopodobieństwem ucieszą się z mega paczki pampersów, które i tak muszą ciągle kupować. Przy zakupie pieluch trzeba znać aktualną wagę dziecka w kilogramach, lub też kupić trochę większe.

Dla starszej dziewczynki

Wybierając podarunek dla starszej dziewczynki kierujmy się jej zainteresowaniami. Jeżeli więc wiemy jaki sport uprawia warto wybrać coś co się z nim wiąże np. dla fanki wycieczek rowerowych możemy kupić coś designerskiego w sklepie z akcesoriami rowerowymi. Jeśli dużo czasu spędza na basenie może ucieszy się z zegarka przystosowanego do nurkowania. Jeśli jeździ na rolkach, pomyślmy o ochraniaczach na kolana i łokcie. Charakter i usposobienie to również bardzo dobre drogowskazy przy wyborze podarunku. Dla dziewczynki, która jest w ciągłym ruchu dobrym pomysłem może okazać się piłka, trampolina, czy nawet zwykła skakanka.

Spokojna i zrównoważona, ucieszy się z pewnością z poczytnej wśród rówieśników w danym momencie książki, ostatnimi czasy był to Harry Potter, kolorowych puzzli lub tablicy ze zmywalnymi pisakami.

Jeśli nie znamy dziecka na tyle, żeby indywidualnie dobrać prezent, to wcale nie jesteśmy jeszcze na straconej pozycji. Bez względu na charakter i zainteresowania w świecie dzieci, tak jak i dorosłych, panują określone trendy. Obecnie na przykład w szkole na czasie są piórniki, zeszyty, długopisy, plecaki szkolne i wszystko inne, co ma nadrukowane motywy z popularnej bajki o czarodziejkach. Oczywiście moda się ciągle zmienia. Kiedyś wszystkie dziewczynki zazdrościły szczęśliwym posiadaczkom lalki Kena, a wszystkie nastolatki chciały dostać odtwarzacz CD. Teraz to już nieaktualne. Warto więc czasem zadać sobie trochę trudu i dowiedzieć się o czym w danym momencie marzą wszystkie dziewczynki.