Oto Revenant, nowa klasa w Guild Wars 2: Heart of Thorns

0
103
Rate this post

W zeszłym miesiącu studio Arena.Net zapowiedziało nowy dodatek do swojej popularnej produkcji MMO – Guild Wars 2: Heart of Thorns. Ogłoszono wtedy jedynie kilka wstępnych haseł i nie zdradzono zbyt wiele szczegółów na temat nowej zawartości. Jedną z ciekawszych informacji była ta, która dotyczyła zupełnie nowej klasy (a raczej profesji, używając języka z GW2) o nazwie revenant. Dopiero dziś dostaliśmy nieco więcej detali na ten temat i muszę przyznać, że brzmią one naprawdę interesująco!

Revenant będzie klasą, która w walce przywoła moce herosów znanych z przeszłości uniwersum Guild Wars, zwane tu legendami. Każda z legend będzie dawać nam dostęp do innych umiejętności, a zmiana pomiędzy dwiema z nich będzie możliwa za pomocą jednego przycisku, tak jak w przypadku broni. Ilość legend nie jest na ten moment znana, wygląda na to, że nawet twórcy gry nie są przekonani co do ich końcowej ilości. Jeśli zaś chodzi o klasyczny arsenał, to developerzy ujawnili, że revenanci będą mogli wykorzystać między innymi miecze, topory i broń obuchową – co ciekawe, w charakterze broni zasięgowej.

Zmiana legend pozwoli nam nie tylko na pozyskanie nowych umiejętności, ale też zmienienie roli naszej postaci. Wystarczy jedno naciśnięcie klawisza, aby z tanka stać się postacią supportującą lub zadającą obrażenia. Wygląda więc na to, że revenanci będą postaciami uniwersalnymi, czymś na kształt druidów z World of Warcraft i sprawdzą się w każdej roli.

Na chwilę obecną potwierdzono obecność dwóch legend – Jalisa Ironhammera, króla krasnoludów oraz demonicznego Mallyxa. Pierwsza z nich pozwoli nam zmieniać się w kamień i miotać potężnymi młotami, druga zaś skupi się na osłabianiu przeciwników przy pomocy klątw.

Revenanci będą pierwszą klasą, która będzie wymagać specjalnych zasobów do korzystania z umiejętności. Podczas gdy inne klasy opierają się tylko na czasie oczekiwania, nowa profesja posiadać będzie pasek energii.