Jak świat gra w FIFĘ 14?

0
101
Rate this post

Jeszcze do niedawna na liście najchętniej kupowanych gier w UK niepodzielnie rządziła FIFA 14. Po absolutnie rekordowej sprzedaży wersji opatrzonej numerem 13 apetyty były na pewno olbrzymie, wiadomo już chyba jednak, że aż takiego zainteresowania, jak jej poprzedniczka ‘czternastka’ nie osiągnie. Tym bardziej, że już teraz pierwsze miejsce na listach sprzedaży (przynajmniej w UK, czyli kolebce futbolu) zajmuje nowe Call of Duty (prawdopodobnie ze względu na fakt, że Battlefield 4 zmaga się ze sporymi problemami). Fakt jednak pozostaje faktem, że fani piłki nożnej znów oszaleli na punkcie nowej FIFY.

 

W przedostatnim tygodniu listopada FIFA 14 była na pierwszym miejscu na listach sprzedaży w UK, co bezapelacyjnie świadczy o tym, że w roku poprzedzającym piłkarski Mundial futbol pozostaje najbardziej popularnym sportem na świecie. I stało się tak nawet pomimo faktu, że najpierw w sprzedaży pojawiła się wersja na PS3, i to wyniki sprzedaży gry na tę konsolę uwzględniane były w rankingach. Na te podsumowujące sprzedaż wersji na nową generację niestety musimy jeszcze chwilę poczekać.

Że jednak FIFA 14 cieszy się olbrzymim zainteresowaniem widać po infografice, którą opublikowało samo EA Sports, czyli wydawca gry. Można się z niej dowiedzieć o wielu, naprawdę wielu ciekawych faktach. Poniżej kilka z nich:

  1. Każde rzeczywiste 90 minut (dla kompletnych ignorantów – to podstawowy czas trwania meczu piłkarskiego) skutkuje rozegraniem 460 000 meczów oraz strzeleniem ponad 990 000 goli, co z kolei oznacza, że w meczach wcale nie ma kanonady goli, bowiem średnio wychodzi na to, że pada 2,15 bramki na mecz. Jest to wynik bardzo mocno korespondujący z piłkarską rzeczywistością.
  2. Najpopularniejszym meczem rozgrywanym na wirtualnych stadionach jest konfrontacja Bayernu Monachium z Realem Madryt. Ma to związek nie tylko z popularnością drużyn w świecie rzeczywistym, ale również z faktem, że z dużym prawdopodobieństwem są to najmocniejsze pod względem statystyk konkretnych zawodników zespoły w grze. Ta natomiast kojarzy zawodników nie tylko po ich umiejętnościach, ale też po drużynach, które wybrali. Drugie miejsce również bez zaskoczenia – to słynne, hiszpańskie El Clasico, czyli pojedynek Realu z Barceloną.
  3. Najskuteczniejszymi do tej pory graczami w świecie gry są Cristiano Ronaldo i Karim Benzema (fani Realu z pewnością sobie życzą, by ten drugi był równie skuteczny w rzeczywistości). Nasz Robert Lewandowski jest na 6 miejscu.
  4. Zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów – Bayern Monachium – wcale jednak nie jest najczęściej wybierany jako ‘swój klub’. Ten zaszczyt przypadł Relowi, za którym jest Barcelona. Kolejno mamy Manchester United, Arsenal i Bayern właśnie.
  5. Bardzo dużym zainteresowaniem w grze cieszą się tak zwane cieszynki – czyli możliwość celebracji zdobytych bramek. Najpopularniejszą z nich jest Ride the Wave.
  6. Najchętniej kupowanym zawodnikiem jest natomiast Christian Beneteke. Ostatnią dziesiątkę zamyka natomiast Pepe – gracze lubią brutali?

A Wy – jako gracze – jak się do tego odniesiecie? Którą drużyną lubicie grać najbardziej? Jaka cieszynka najbardziej Wam odpowiada? Poniżej pełna infografika: