Worlds of Magic nadchodzi – premiera już w marcu

0
320
Rate this post
Pamiętacie może jeszcze Masters of Magic, strategię, która powstała w roku 1994? Gra została przyzwoicie oceniona, a niektóre portale branżowe (np. IGN) uwzględniły ją w rankingach najlepszych produkcji wszechczasów. Dziś tytuł ten jest nieco zapomniany, ale już wkrótce to się zmieni. Ten prawdziwy klasyk doczeka się kontynuacji, na dodatek tworzonej przez polskie studio developerskie – Wastelands Interactive.Masters of Magic było strategią, która w założeniach przypominała serię Civilization. Podstawową różnicą była możliwość wykorzystywania wielu jednostek w bitwach, a także obecność magii. Również nowa wersja, nazwana Worlds of Magic ma oferować podobną zabawę. W grze wcielimy się w rol czarodzieja, który rozwija armię i wykorzystuje ją do rozszerzania swoich wpływów.Jedną z największych niespodzianek jest jednak to, że Worlds of Magic ma trafić także na PlayStation 4. Będzie to chyba pierwsza duża strategia turowa, która pojawi się na konsoli nowej generacji. Jestem ciekaw, czy developerzy zajmą się we właściwy sposób interfejsem i czy całość będzie komfortowa do ogrywania na padzie.

Duchowy spadkobierca legendarnego Master of Magic, jednej z najlepszych strategii, jaka kiedykolwiek powstała – już wkrótce zatem trafi na półki sklepowe. Grę w wersji PC wydaje Techland i pojawi się ona sprzedaży w dniu 19 marca 2015r.

Worlds of Magic to turowa gra strategiczna 4X, przenosząca graczy w świat fantasy i stawiająca przed zadaniem zdobycia dominacji za pomocą magii & miecza… oraz ekonomii, niezbędnej do stworzenia solidnych fundamentów pod swoje królestwo.

Zakładaj miasta, twórz armie, badaj i rzucaj czary, najmuj doświadczonych bohaterów i konstruuj potężne artefakty, niszcząc wrogów w trakcie taktycznie rozgrywanych bitew w oparciu o system D20. To wszystko będzie potrzebne Ci w walce o tytuł najpotężniejszego Czarnoksiężnika.

  • 8 grywalnych ras

  • Blisko 30 surowców i zasobów

  • Ponad 80 jednostek militarnych

  • Ponad 40 jednostek wędrujących po mapach i możliwych do przywołania na pole bitwy

  • 40 bohaterów i czempionów

  • Ponad 400 zaklęć, podzielonych na 13 kręgów magii

    Źródło: informacja prasowa firmy Techland