Opis gry Bad Piggies

0
210
Rate this post

Spójrz na przygody Angry Birds z przeciwnej strony. Przyłącz się do zielonych świń i pomóż im zdobyć ptasie jajka, od których rozpoczął się cały konflikt. Stwórz niesamowite pojazdy i z ich pomocą przeprowadź świnie do celu.

 

Zawsze pewnie zastanawiałeś się w jaki sposób świniom udało się wykraść jaja dla swojego chrumkającego króla. Otóż były one w posiadaniu mapy wskazującej drogę do gniazd ze skarbem. Niestety jedna z nierozgarniętych świń rozerwała wentylatorem mapę na kawałki, które rozleciały się po całej okolicy i zaległy w trudno dostępnych miejscach. Twoim zadaniem będzie teraz pozbierać te fragmenty, co wcale nie będzie takie łatwe. Aby się do nich dostać będziesz musiał budować różnego rodzaju pomysłowe pojazdy, którymi będą przemieszczać się świnie do celu i tu przechodzimy do sedna sprawy.

Głównym elementem gry Bad Piggies jest właśnie tworzenie szalonych pojazdów. Te jeżdżące i latające konstrukcje montujesz na specjalnej siatce modułowej, na której układasz dostępne ci elementy. Wśród nich znajdziesz różnego rodzaju ramy, koła, wiatraki, silniki odrzutowe zrobione z butelek z colą i wsadzonym do środka mentosem, podczepiane balony itp. Przy tworzeniu ograniczać cię będzie jedynie twoja wyobraźnia oraz ilość modułów i dostępnych elementów. Gdy już poskładasz swoje dzieło do kupy, wystarczy taki pojazd albo spuścić z górki, albo odpalić jego silniki i wyruszyć w podróż bez trzymanki.

Na każdej planszy będziesz musiał osiągnąć 3 cele, które będą różne w zależności od każdego poziomu. Najważniejszym będzie oczywiście dotarcie świniami do fragmentu mapy. Inne to na przykład zdobycie bonusowej skrzynki z gwiazdką, walka z czasem lub przejście planszy bez użycia w konstrukcji twojego pojazdu jakiegoś elementu. Z każdym poziomem mapy będą stawały się coraz bardziej skomplikowane i wymagały większej porcji główkowania. Na szczęście nie musisz osiągnąć wszystkich celów naraz, dzięki czemu możesz tworzyć różne pojazdy, i w kolejnych próbach zdobyć każdy z 3 celów.

Ta najbardziej świńska gra jaką dotychczas stworzyło Rovio (Angry Birds, Angry Birds Star Wars 2, Angry Birds Go, Angry Birds Epic) dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.