Opis gry Angry Birds Transformers

0
149
Rate this post

Te ptaki były już chyba wszędzie. Odwiedziły dżungle Rio de Janeiro, pustynie Tatooine i Gwiazdę Śmierci, a teraz powracają w zupełnie nowym przebraniu. Tym razem w mobilnej grze od Rovio Autoptaki będą bić się Deceptiświniami.

 

Firma Rovio udowodniła, że jest w stanie swoich pierzastych bohaterów umieścić we właściwie każdej roli. Weźmy na przykład Angry Birds Star Wars i Angry Birds Star Wars 2. Oba tytuły wymieszały ze sobą tak odmienne światy i pomysły, że z początku wydawałoby się to prawie niemożliwe do połączenia. Okazało się jednak, że poświęcona wystrzeliwaniu z procy szalonych ptaków gra, potrafi z powodzeniem udać się na podbicie Gwiazdy Śmierci, tworząc elektryzującą mieszankę pełną akcji i dużego ładunku humoru. Z drugiej strony światło dzienne ujrzały takie pomysły jak Bad Piggies, Angry Birds Go i Angry Birds Epic, gdzie znani bohaterowie podbijają kompletnie odmienne gatunki gier. W pierwszym przypadku konstruujesz dziwne latające maszyny, w drugim bierzesz udział w szalonych wyścigach, trzeci zaś to właściwie „klasyczny” turowy RPG.

W Angry Birds Transformers twoi pierzaści przyjaciele zamienią swoje pióra w chłodną stal robotów. Jak przystało na prawdziwą grę akcji wejdziesz w sam środek walki pomiędzy Autobotami a Decepticonami, które tutaj lepiej by nazwać Autoptakami i Deceptiświniami. Poznaj zupełnie nową odsłonę kultowych bohaterów świata Transformers jak Optimus Prime i Bumblebee oraz ich przeciwników w postaci Megatrona i Starscreama. Naturalnie ptakoboty będą korzystały z transformujących zdolności przemieniając się z robotów w różnego rodzaju pojazdy.

Tak jak w poprzednich odsłonach franczyzy Angry Birds tu też będziesz miał dostęp do Telepodów, czyli małych figurek bohaterów, które po zeskanowaniu pozwalają na odblokowanie i przeniesienie danej postaci do świata gry. Angry Birds Transformers dostępne jest na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.