Torpia

0
166
Rate this post

Torpia to nowa bezpłatna gra przeglądarkowa od firmy Upjers (twórców wolnych farmerów). Jej akcja rozgrywa się w średniowieczu, a zasady opierają się na współpracy dwóch typów graczy dostępnych w grze:

  • Dobrych – odpowiedzialnych za handel
  • Złych – odpowiedzialni za wojsko/oddziały

Współpraca jest tutaj bardzo ważna i można powiedzieć, że jej brak spowoduje szybki upadek Twojego królestwa. Przy odpowiednim zgraniu zespołu powinniśmy skutecznie dążyć do sukcesu w grze.

Grę rozpoczynamy w pustym mieście, w którym znajduje się jedynie fontanna życia, lub wieczny ogień, w zależności od tego kim zdecydowaliśmy się grać. Prosty przewodnik po grze pozwoli nam poznać zasady i poruszanie się po interfejsie użytkownika.

Bez względu na to kim gramy musimy wznosić odpowiednie budynki takie jak chata drwali i kamieniołom – aby pozyskiwać surowce, farmy – aby dać wyżywienie i jednocześnie zadowolenie oraz morale naszym mieszkańcom. Do dyspozycji mamy łącznie 25 działek budowlanych a odpowiednie budowle możemy ulepszać skracając tym samym ich konkretną pracę. Rozbudowa wiąże się oczywiście z dużymi kosztami i sporą ilością czasu.

Jeśli poczujesz, że jesteś gotów na coś więcej, to czas pomyśleć o założeniu bractwa, lub dołączeniu do jednego z już istniejących. Tak naprawdę w tym momencie gra rozpocznie się na nowo. Rozpoczyna się w tej chwili wyścig o to, które bractwo stworzy wszystkie zwoje. Gdy to się stanie serwer jest resetowany i wszystko zaczyna się od nowa. Jest to schemat bardzo podobny do gry Travian, także jeśli ktoś jest fanem tego tytułu to nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem zasady gry.

Torpia jest grą, w której poruszamy się za pomocą myszy pomiędzy odpowiednimi oknami. Jest ona dosyć intuicyjna, a do tego mamy na początku rozgrywki dostępny dobrze skonstruowany samouczek, który pomoże nam się zaznajomić z grą. Sama gra wymaga dużo czasu i wprawy, aby móc walczyć o zwycięstwo, istnieje wiele taktyk walki i planów działania i tak naprawdę tylko spędzając przy niej dużo czasu możemy zostać najlepsi.

W Torpii istnieje również waluta premium, którą są korony, można za nie kupić bonusy, które bardzo ułatwiają grę. Na przykład przyspieszenie wozów kupieckich o 50%, czy premie różnych surowców o 20%. Jeśli trafimy na przeciwników, którzy korzystają z tych usług, to ciężko będzie nam ich pokonać.

Plusy gry:

  • Gra zespołowa, tylko najbardziej zgrani zwyciężają
  • Wymaga czasu, aby być naprawdę dobrym

Minusy gry:

  • ale to już było (Travian)…

Adres gry: www.torpia.pl

Adres forum: www.forum.torpia.pl

Poprzedni artykułThe West
Następny artykułTravian
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.