Space Pioneers 2

0
128
Rate this post

Space Pioneers 2 to strategia MMO przez przeglądarkę od wytwórni looki. To co jest fajną rzeczą już na samym początku to fakt, że nie musimy zakładać nowego oddzielnego konta – jeżeli już graliśmy w jakiś inny tytuł od looki, to nasze konto może zostać powiązane z każdą inną ich produkcją. Po tytule można oczywiście zgadnąć, że akcja rozgrywa się w kosmosie, gdzie naszym celem powinny być podboje i zdobycie przewagi nad innymi. Nasze imperium budujemy w galaktyce, w której spotkamy oczywiście wielu innych graczy.

Na starcie tak jak w niemal każdej grze strategicznej musimy zadbać o bazę surowców. W Space Pioneers 2 istnieją cztery główne elementy które powinniśmy rozwijać. Są to kopalnie metalu niezbędnego do wznoszenia innych budynków i statków kosmicznych, kryształów który szczególnie przyda się przy przeprowadzaniu badań naukowych. Syntezator trytu pozwala produkować specjalne paliwo rakietowe, natomiast elektrownie dostarczą nam niezbędnej do tego wszystkiego energii. Budynków jest oczywiście dużo więcej, jednak zaznajomić będziesz mógł się z nimi podczas rozgrywki.

Druga rzecz do rozwój potężnej floty, która pozwoli nam podbijać galaktykę. Dostępnych jest ich podobnie jak w przypadku budynków naprawdę sporo, od małych myśliwców, które bardziej przydadzą się na zwiad, po potężne statki matki, których niszczycielską moc poznał już niejeden wojownik. Budując i przede wszystkim rozwijając istniejące budynki na wyższe poziomy odblokowujemy do tej pory niedostępne opcje. Każdy następny rozwój pochłania jednak coraz większe ilości zasobów i czasu, więc jeśli przy okazji zostaniemy przez kogoś zaatakowani to może być nam ciężko zbudować duże wojsko.

Grafika jak to w większości strategii nie powala, choć jak pokazuje przykład choćby War2 Glory można przynajmniej postarać się o jakieś animacje, dynamiczne poruszanie mapy i wbudowany w grę chat. Menu także nie jest rewelacyjne, moim zdaniem jest wręcz niewygodne – pokazuje się dopiero po najechaniu na jeden z kwadracików – można to było zrobić dużo lepiej gdyby wykorzystać możliwość pełnego okna monitora, a nie tylko jego skrawka. Generalnie Space Pioneers 2 podobnie jak niestety większość gier od looki nie wystrzega się wielu błędów i nie poszło w ślady hitu jakim niewątpliwie jest Desert Operations, z drugiej strony nie jest tak tragicznie jak w przypadku Hegiry.

Plusy gry:

  • Nie trzeba zakładać konta jeżeli mamy już konto w looki

Minusy gry:

  • Dziwna nawigacja
  • Gra w ramce

Adres gry: www.spacepioneers2.pl

Adres forum: www.looki.pl/forum/forumdisplay.php?f=1014

Poprzedni artykułSoccerStar
Następny artykułStone Age Kings
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.