Opis gry Puzzle & Dragons

0
195
Rate this post

Odkryj tajemnice kryjące się w najgłębszych zakamarkach lochów i walcz z pilnującymi ich stworzeniami. W Puzzle & Dragons nie dostaniesz jednak miecza ani tarczy – twoją bronią będą puzzle!

 

Puzzle & Dragons to oryginalna, kolorowa gierka free-to-play, którą najłatwiej zaklasyfikować do gatunku puzzle match-3. Jeżeli lubisz zagadki logiczne i zadania polegające na dopasowywaniu do siebie elementów, to prawdopodobnie właśnie znalazłeś coś dla siebie. Niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdujesz czy co robisz – na ekranie twojego smartfona lub tabletu z systemem Android bądź iOS mogą rozgrywać się magiczne pojedynki między całkiem sympatycznie wyglądającymi stworkami i… smokami. Tak, trzeba przyznać, że smoki wzbudzają respekt, ale co to dla dzielnego poszukiwacza przygód i jego drużyny lojalnych zwierzaków?

Akcja Puzzle & Dragons rozgrywa się w tajemniczych lochach, których najciemniejsze zakamarki zwiedzasz przechodząc zwycięsko przez pojedynki na podzielonym na pół ekranie. Rozgrywka składa się z dwóch powiązanych ze sobą części. Ty wskazujesz kolorowym kulom ich prawidłowe miejsce łącząc je ze sobą w różnych konfiguracjach, a kroczące u twojego boku, zabawne istotki przypominające trochę wyglądem Pokemony stają w szranki z niezbyt przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami świata podziemi. Każde jedno prawidłowe połączenie kul wywołuje udany atak ze strony twojej armii potworków. Łącznie w Puzzle & Dragons można odblokować aż 700 różnych kart stworzeń. Trzeba przy tym przyznać, że zespół twórców tej nadającej się dla dzieci i nie tylko gry stara się stale dbać o uatrakcyjnianie zabawy. Oprócz podstawowych, stałych elementów możesz na przykład spotkać się z różnego rodzaju eventami, które wprowadzają do gry specjalne, powstałe na skutek ciekawych kolaboracji karty. Weźmy na przykład taką serię bohaterów z uniwersum DC. Nikt nie przewidywał pojawienia się w Puzzle & Dragons Supermana. A Angry Birds? Na czym polegał gościnny występ zdenerwowanych ptaków? Lochy puzzli match-3 Puzzle & Dragonss naprawdę kryją w sobie wiele tajemnic. Masz ochotę je wszystkie odkryć?