Opis gry Plague Inc.

0
178
Rate this post

Zostań bakterią, rozwijaj się i przejmuj stopniowo kontrolę nad światem. W apokaliptycznej strategii Plague Inc. twoimi przeciwnikami będą pracujący nad lekarstwem naukowcy i czas. Czy zdążysz zarazić wszystkich ludzi na Ziemii?

 

Zazwyczaj jeżeli w grach pojawia się motyw zagłady świata, zadaniem gracza jest heroiczne ratowanie planety przed hordami zombie, uzbrojonymi szaleńcami czy innymi katastrofami. W strategicznej grze Plague Inc. stajesz jednak po tej drugiej stronie barykady. Jeżeli ktoś ma być reżyserem apokalipsy, to będziesz to właśnie ty. Z początku jesteś niepozornym patogenem – bakterią która przenosi się z człowieka na człowieka nie wzbudzając wielkiej sensacji. Bez obaw – już wkrótce zaczniesz rozwijać swoje umiejętności i staniesz się śmiertelnie niebezpiecznym wrogiem biologicznym numer 1 zagrażającym istnieniu całej ludzkiej populacji. Plague Inc. można w pewnym sensie nazwać symulatorem końca świata. Na rozpościerającej się na ekranie smartfona i tabletu mapie możesz obserwować tempo rozprzestrzeniania się pandemii po całym globie. W dużym mierze jest to jednak klasyczna strategia, która wymaga od ciebie decydowania o tym jak skutecznie zaatakować nieprzygotowane na infekcję organizmy. Żeby wykazywać się jak największą zarażalnością, musisz nieustannie pracować nad swoimi właściwościami.

Trzy czynniki, takie jak: sposób przenoszenia się, objawy i umiejętności patogenu zadecydują o twoim przyszłym sukcesie lub porażce. W drzewko rozwoju możesz inwestować dzięki zgarnianiu z mapy tak zwanych punktów DNA. Oczywiście im jest ich więcej – tym lepiej. W czasie kiedy ty będziesz po kolei rozprzestrzeniać się na kolejne regiony planety, naukowcy będą pracowali nad przygotowaniem lekarstwa. O ich postępach będzie informował cię specjalny, umieszczony na dole ekranu pasek. W miarę zbliżania się do końca poziomu, rozgrywka nabiera rumieńców. Ludzi ogarnia panika, zamykane są lotniska, a ty, podobnie jak twoi zamknięci w labolatoriach przeciwnicy – musisz walczyć z czasem. Jeżeli wyprzedzisz moment wynalezienia antidotum, życie Ziemii zostanie unicestwione.

Plague Inc. można pobrać na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS.