Opis gry Aura Kingdom

0
218
Rate this post

Nie odkładaj przygody na później, chwyć za broń i ruszaj po questy we free-to-play fantasy MMORPG. Przed tobą świat magii, zaklęć, czarów i niesamowitych kreatur, które spróbują przeszkodzić ci w wykonywaniu zadań.

 

Aura Kingdom to stworzone przez Aeria Games, darmowe MMORPG, które możesz pobrać na swój komputer. Miejscem wydarzeń gry jest Terra – niezwykła kraina przynależąca jak wszystko, co tylko pojawi się na ekranie tego RPG-a, do uniwersum Azurii. Terra rozpościera się pomiędzy dwoma innymi światami: czystym i świętym Borealis, stworzonym przez Boginię Gaię i mrocznymi podziemiami krainy umarłych – Dormaghul. Przez swoje położenia kraina staje się często świadkiem starć istot światła i odrażających, niebezpiecznych demonów próbujących przedostać się do świata żywych. Żeby poruszać się po świecie Aura Kingdom, będziesz oczywiście potrzebował bohatera. Możesz wybierać pomiędzy 11 klasami. Do wyboru jest: Guardian, Duelist, Ravager, Wizard, Sorcerer, Bard, Grenadier, Gunslinger, Brawler, Ranger i Ronin.

Tym, co wyróżnia zarówno samą krainę, jak i postaci ją zamieszkujące jest bardzo silne połączenie z magią. Przekłada się to na właściwości i preferowane style walki bohaterów. Jak już pewnie zdążyłeś się zorientować, kilka klas bazuje bezpośrednio na czarach i walce energią, które mogą przyjmować formę magii przyrody, muzyki (twoim orężem jest harfa) czy zaklęć wyuczonych z tajmniczych ksiąg.

Twórcy Aura Kingdom nie zapomnieli też o graczach, którzy preferują jednak bardziej „namacalne” formy radzenia sobie z przeciwnikami. Co powiesz na klasyczny duet miecza i tarczy, ogromy topór, łuk, ostrza przymocowane do ramion, pistolet a może… potężne działo strzelające plazmą? Kiedy już się przyszykujesz i uzbroisz – czas ruszać po questy. Te podzielonę są w grze na 3 kategorie: zadania poboczne i te popychające fabułę naprzód (Journal), Fame Quests czyli misje przynoszące ci punkty chwały i Achievements – wszystkie inne prośby i wyzwania, które mogą zapewnić ci punkty lojalności i odkrywanie ciekawych obiektów.

Jeżeli oprócz tradycyjnych role-playowych przygód nabierzesz ochoty na odrobinę ostrej rywalizacji z innymi graczami – możesz stanąć z nimi w szranki na arenie w trybie PvP. Na swojej drodze nie raz spotkasz ciekawych, ale czasami bardzo niebezpiecznych nieznajomych, takich jak: Krasnoludy, Giganci, humanoidalne jaszczury, brutalne Centaury czy np. Avianowie – połączenie człowieka i orła.
Jeżeli lubisz MMORPG, nieco mangową grafikę i dobre questy – Aura Kingdom jest pozycją, którą możesz śmiało wypróbować.