ManagerZone

0
169
5/5 - (1 vote)

ManagerZone to gra sportowa w stylu menadżerskim, czyli dla osób, które lubią tytuły pokroju Football Manager z PC. Trzeba przyznać, że gry z tego gatunku potrafią pochłaniać ogromną ilość czasu, którą liczy się zazwyczaj w dniach, a nie godzinach. Celem jest zazwyczaj doprowadzenie początkowo niemal nieznanej lokalnej drużyny do rozgrywek pucharowych, lub jakichś mistrzostw.

W ManagerZone do wyboru mamy dwa rodzaje rozgrywki, związane z prowadzeniem drużyny piłki nożnej, lub hokeja. Nie ma między nimi ogromnych różnic, głównie chodzi o to, abyśmy mieli możliwość rozwijania się w sporcie, który bardziej lubimy. Po rejestracji otrzymujemy do pomocy Managera, który pozwoli nam zapoznać się z zasadami gry, zleci nam do wykonania kilka zadań i wspomoże gotówką. Na starcie do dyspozycji mamy kilkadziesiąt tysięcy euro, co jak się okaże nie jest wielką kwotą. Koszty transferów, trenerów itd. z czase stają się naprawdę ogromne i często osiągają nawet kilka milionów.

Nasza drużyna będzie najpierw w jednej z najniższych lig, a naszym celem powinien być awans i możliwość rozgrywek z najlepszymi. Może zająć to trochę czasu, chyba, że pokusimy się o zakup członkostwa klubowego, czyli konta premium. Daje ono bardzo duże dodatkowe możliwości, co naszym zdaniem jest niestety wadą. Gracze, którzy korzystają jedynie z darmowych opcji gry nie mają praktycznie szans w wyprzedzeniu pod względem rozwoju graczy premium, którzy mogą monitorować cały rynek transferów i mają dostęp do szybkich meczów.

Grafika w tej grze w zasadzie nie istnieje, ale nie ma się co dziwić, ponieważ nawet z instalacyjnych grach tego typu jest to zazwyczaj prosty interfejs z bardzo rozbudowanym systemem. ManagerZone to dobra alternatywa dla wspomnianego Football Managera, dla tych, którzy chcieliby mieć dostęp do gry zarówno z komputera domowego jak i telefonu komórkowego. Wśród gier przeglądarkowych nie ma zbyt wielu tytułów z gatunku symulacji sportowych, więc tym bardziej ta zasługuje na jakieś wyróżnienie. Niestety system konta premium jest tutaj słabo zrównoważony i wprowadza bardzo duże podziały na graczy płacących i grających za darmo.

Plusy gry:

  • Niewiele jest takich tytułów
  • Duża popularność

Minusy gry:

  • Nieuczciwe konto premium

Adres gry: www.managerzone.com

Adres forum: forum.managerzone.pl (nieoficjalne)

Źródło: https://bochen-chleba.pl/jakie-sa-twoje-ulubione-przepisy-na-letnie-napoje-orzezwiajace/

Poprzedni artykułLord Of Ultima
Następny artykułMechRage
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.