Homo twist

0
384
Rate this post

HOMO TWIST to zespół założony przez Macieja Maleńczuka, który łączył muzykę alternatywnego rocka z poezją naturalistyczną, którą lider zespołu sam pisał. Zespół powstał oczywiście w Krakowie,gdzie Maleńczuk (poeta, aktor, autor przekładów i opowiadań i muzyk, który od 1993 roku grywał na ulicach Krakowa) postanowił śpiewać swoje wiersze do muzyki zespołu elektrycznego. Oprócz Macieja Maleńczuka w zespole występowali krakowscy muzycy jazzowi Marek Kowal i Grzegorz Schneider. W 1994 roku grupa wydała swoją pierwszą debiutancką płytę zatytułowaną CAŁY TEN SEKS, która stała się jednym z większych wydarzeń muzycznych tego roku. Część utworów na płycie pochodziła z czasów, gdy lider zespołu muzykował na ulicach Krakowa. Połączenie rocka i poezji wypadło bardzo dobrze. W 1995 roku HOMO TWIST wystąpił na koncercie rockowym podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
W 2000 roku grupa odbyła pożegnalną trasę koncertową i zawiesiła swoja działalność. Cztery lata później Maleńczuk reaktywował HOMO TWIST.
Dyskografia:
1.CAŁY TEN SEKS
2. HOMO TWIST
3. MONTINI REVAN
4. LIVE AFTER DEATH
5. DEMONOLOGIC
6. MATEMATYK

Poprzedni artykułCeti
Następny artykułWymiana
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.