Co wykuwa Kuźnia Gier?

0
75
Rate this post

W Kuźni Gier zrobiło się naprawdę gorąco! Mamy mnóstwo ciekawych zapowiedzi, którymi z chęcią się z Wami podzielimy .

Wydawnictwo planuje wydanie nowej wersji gry Inwigilacja Luksusowa, w której wcielamy się w rolę typowego polskiego posła (walka o stołki, spinowanie newsów, lobbowanie, te sprawy). Jeśli zawsze marzyliście o tym, by wstąpić na Wiejską, ale brakowało Wam siły w łokciach, ta gra będzie dla Was jak znalazł. W nowej wersji możemy spodziewać się kilku zmian usprawniających rozgrywkę i lepiej wykonanych kart.

Nasze polskie gry cieszą się zainteresowaniem na świecie. Emocjonująca Alcatraz: the Scapegoat zostanie wydana na świecie nakładem dość popularnych wydawnictw Z-Man Games i Filosofia. Oby tak dalej! Swoją drogą, Kuźnia Gier zapowiedziała, że zamierza opublikować dodatek do Alcatraz, ale na razie niewiele na ten temat wiadomo. W podstawowej wersji gry wcielamy się w więźniów, którzy starają się uciec ze słynnego więzienia. Zanim zainwestujecie w dodatek, warto kupić podstawową wersję gry – jest całkiem tania jak na tak dużą produkcję – możecie ją kupić.

To jednak nie koniec inwazji Kuźni Gier na rynki światowe. Zrecenzowana przez nas niedawno gra Top-A-Top także doczeka się globalnej premiery – za organizację tego przedsięwzięcia będzie odpowiadało znana i lubiana firma Iello.

Myśliecie, że gry planszowe odchodzą do lamusa za sprawą gier komputerowych? Kuźnia Gier idzie z duchem czasu i niebawem opublikuję swoją gangsterską grę Kingpin na smartfonach obsługujących iOS i Android! Za stworzenie wersji „wirtualnej” odpowiada Mobile Wings Software House.

Coraz częściej widzimy, jak wydawnictwa działają na zlecenie dużymi korporacjami i instytucjami publicznymi. Nie ma w tym nic złego dla świata planszówek – przynajmniej dostajemy więcej gier do wyboru! Chcecie przykładu? Co powiecie na KOLEJny tytuł spod młota rodzimego kowala to Ryzykanci – Koleje Fortuny, które powstało we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Jak piszą o grze autorzy: Odkrywanie tradycji Mazowsza XIX wieku za pomocą gry karcianej? Czemu nie! Wydawnictwo Ryzykanci – koleje fortuny, to gra dla 2 do 4 graczy od 10. roku życia, która przenosi graczy do epoki rewolucyjnych przemian przemysłowych, budowy fortun, stawiania pierwszych kroków społeczeństwa kapitalistycznego
na ziemiach polskich i burzliwych dziejów politycznych. Ogromną rolę odegrały w tamtym czasie koleje; zrewolucjonizowały transport a w dalszej konsekwencji handel i produkcję przemysłową. Zapraszamy na Mazowsze do świata przemysłowców, potentatów, finansistów i mecenasów – jednym słowem ryzykantów.
Brzmi całkiem interesująco, zwłaszcza dla fanów XIX wieku i/lub kolejnictwa. Mam nadzieję, że PKP jeszcze Was nie zraziło

Jeśli uważacie, że zatrzymujemy jakieś informacje dla siebie, sprawdźcie plan wydawniczy Kuźni Gier na rok 2012. Dowiecie się, na co warto odłożyć kieszonkowe .