War Thunder

0
114
Rate this post

War Thunder jest produkcją, która wprowadza powiew świeżości do gatunku gier sieciowych. Chociaż po raz kolejny jest to produkcja utrzymana w klimacie militarnych potyczek, to tym razem nie kierujemy żołnierzami, a siadamy za sterami potężnych maszyn – samolotów, a od niedawna również czołgów.

Gra zadebiutowała w 2012 roku i początkowo oferowała jedynie starcia powietrzne, z czasem dodano również potyczki na lądzie. Na uwagę zasługuje przede wszystkim umiejętne dostosowanie poziomu trudności i sterowania. War Thunder jest grą niezwykle przystępną – wystarczy jedynie kilka minut i będziemy doskonale wiedzieć jaki przycisk odpowiada za jaką funkcję. Osiągnięcie perfekcji, a tym samym sukcesu w grze wymaga jednak wielu godzin praktyki. Sam model lotu i jazdy łączy w sobie elementy zręcznościowe i symulacyjne – każdy będzie w stanie znaleźć tu coś dla siebie. Dużym plusem tej produkcji jest dbałość o szczegóły i realizm, dzięki czemu mamy możliwość pokierować autentycznymi maszynami z okresu II wojny światowej.

W grze nie brakuje również rozwoju graczy. Za postępy w grze otrzymujemy punkty, które możemy przeznaczyć na modyfikacje naszych maszyn oraz umiejętności pilotów. Dla miłośników zmian wizualnych przygotowano też możliwość wizualnego „tuningu” pojazdów.

Jest to bez wątpienia jedna z najlepszych, dostępnych za darmo gier jeśli chodzi o grafikę. Twórcy tej produkcji, studio Gaijin Entertainment zadbało o dopracowanie tego, jak gra wygląda – otoczenie jest wykonane bardzo szczegółowo, a modele czołgów i samolotów wyglądają na żywcem wyciągnięte z nagrań z wojny. Nie zabrakło również zaawansowanego systemu uszkodzeń – na naszych pojazdach widać wszystkie ślady walki, od małych zadrapań, a na poważnych usterkach kończąc.

War Thunder dostępne jest za darmo, z opcjonalnymi mikropłatnościami na dwóch platformach – komputerach klasy PC i konsolach PlayStation 4, jedynym wymogiem jest założenie konta na stronie gry i pobranie jej na dysk twardy.