Rail Nation

0
104
Rate this post

Rail Nation to przeglądarkowa gra opracowywana przez firmę Bright Future. Jej premiera została zaplanowana na 2015 rok, obecnie od kilku miesięcy trwają betatesty. Produkcja należy do gatunku gier strategicznych. Do jej uruchomienia potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa, nie ma konieczności instalowania dodatkowych wtyczek lub innego oprogramowania. Tytuł jest całkowicie darmowy.

Gracz wciela się w zarządcę małej, zaniedbanej firmy kolejowej w epoce pociągów parowych. Głównym celem gry jest doprowadzenie w miarę upływu czasu swojego biznesu do miana międzynarodowego transportowego potentata, głównego gracza na kolejowym rynku – a co za tym idzie, wycięcie w pień konkurencji. Rozgrywka, choć gry browserowe przyzwyczaiły nas do prostoty i nieskomplikowanej mechaniki, nie jest tak łatwa – trzeba dynamicznie reagować na stale zmieniającą się sytuację na rynku, uważnie obserwować poczynania innych firm i podejmować trafne decyzje – w innym przypadku zamiast zbierać finansowe owoce swojej ciężkiej pracy trzeba będzie podjąć heroiczną walkę o uniknięcie bankructwa. System został rozwiązany w ten sposób: każda era trwa dwa tygodnie, a łącznie jest ich sześć – jedna rozgrywka trwa więc 3 miesiące. Po tym czasie sytuacja na serwerze jest zerowana, a gracze ponownie zaczynają od początku. Dzięki temu każdy zaczyna z tego samego pułapu, choć oczywiście będą widoczne różnice w umiejętnościach pomiędzy doświadczonymi użytkownikami a „żółtodziobami”.

Wyrażnie widać inspiracje grami takimi jak Sid Meier’s Railroads czy serią Railroad Tycoon, jednak gra zdaje się nieco modyfikować rozwiązania, z którymi mieliśmy do czynienia podczas rozgrywki w wyżej wymienione tytuły. Miejmy nadzieję, że graczom zarządzanie kolejami pójdzie nieco lepiej, niż ludziom odpowiedzialnym za prowadzenie PKP…