Polskie Wii? Konsola Manta GM 1000 na polskim rynku

0
162
Rate this post

Japońskie Nintendo Wii cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Trafiony produkt w rękach kilentów zapewnił długotrwałe zyski w firmie. Na wzór Wii, polska firma Manta, specjalizująca się w produktach nowszej technologii oraz agd postanowiła stworzyć polski, dużo tańszy odpowiednik niesamowitej kontroli. Z produktem Manta GM 1000, na rynek weszła w 2010 roku. Jak im wyszło? Zobaczmy.

Na pierwszy rzut oka, konsola wraz z dwoma bezprzewodowymi pilotami przypomina oryginalne urządzenia Nintendo. Jednak w odróżnieniu od japońskiego pierwowzoru, nie wyczuwają one ruchu gracza, lecz tylko jego siłę. To może znacząco ograniczyć możliwości sterowania postacią podczas gry i czasem można odnieść wrażenie, że postać z gry w ogóle nas nie naśladuje. Plusem za to jest to, że pilota można trzymać zarówno w pionie oraz poziomie. Konsola Manta MG1000 jest bardzo prosta w obsłudze. Przycisk do włączenia konsoli oraz miejsce do podłączenia kabla, który łączy urządzenie z telewizorem znajdują się w widocznym miejscu. W przypadku jakichkolwiek problemów, do konsoli dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim. Proste menu w języku angielskim nie powinno stanowić większego utrudnienia dla graczy.

Do zestawu dołączone jest 27 gier na karcie 1GB. Wśród nich znajdują się 23 gry sportowe takie jak tenis, kręgle, pływanie, rzutki czy siatkówka, 1 gra zręcznościowa, 1 taneczna, 1 tetris oraz gra w formie bijatyki. Jakość ich zostawia jednak wiele do życzenia. Po podłączeniu do wysokiej klasy telewizora, obraz staje się niewyraźny co wpływa na niższą satysfakcje z grania. Na telewizorze starszej daty, obraz jest dobry. Gry są przeznaczone dla młodszych graczy. Ich fabuła jest prosta i mimo że wymaga ruchu może szybko znudzić dorosłą osobę. Jednak na długie wieczory taka rozrywka w zupełności wystarczy użytkownikowi. Obecnie nie ma możliwości dokupienia kolejnych gier do konsoli oraz rozbudowy pamięci wewnętrznej. Poza funkcją uruchamiania wbudowanych gier, konsola niestety nie ma żadnych innych możliwości, takich jak oglądanie zdjęć czy odgrywanie muzyki. Oznacza to także, że działa ona bezgłośnie, co może być jednak zaletą, dla osób lubiących spokojną zabawę.

Manta GM 1000 kosztuje ok 130 zł. Jest dużo tańsza od Nintendo Wii, których ceny zaczynają się od ok 600zł. Konsola jest koloru białego, co czyni ją estetyczną i ładnie wyglądającą. Zasilana jest za pomocą baterii typu AAA. Urządzenie stanowi idealny prezent zarówno dla najmłodszego i najstarszego członka rodziny. Za tak niską cenę nie należy oczekiwać dużo więcej.