Parafia

0
180
Rate this post

Parafia to nieco kontrowersyjna gra internetowa, której główną tematyką jest kościół. Wszystko jest jednak przedstawione w bardzo żartobliwej formie, dla niektórych może nieco obraźliwej, ponieważ temat jest naprawdę grząski. Jak autorzy podkreślają jest to jednak tylko alternatywna rzeczywistość i w żadnym stopniu nie powinniśmy się w niej doszukiwać odzwierciedlenia w świecie realnym (choć czasami jest naprawdę trudno powstrzymać śmiech).

Wcielamy się tutaj w rolę proboszcza własnej parafii, a naszym zadaniem będzie jej zarządzanie. Będziemy odpowiedzialni za bezpieczeństwo oraz zbieranie kasy. Na szczęście mamy za swoimi plecami sztab wyszkolonych w boju wiernych, a wśród nich ministranci, lektorzy, oraz bardziej zaawansowane jednostki jak babcie moherowe i gospodynie proboszcza, które pokonają niemal każdego. Jak się szybko przekonamy życie proboszcza jest naprawdę ciężkie, będziemy często atakowani, co może nas zniechęcić do dalszej gry – przetrwają tylko najwytrwalsi.

W grze istnieją różne bonusy, które podnoszą nasze umiejętności, są to relikwie. Tutaj w przeciwieństwie do realnego świata dają nam one bonusy w postaci krochmalu, czy Lekkiej Alby Chciwości. Ten pierwszy wyzwala w babciach moherowych prawdziwą rządzę krwi, zrobią one wszystko, aby go ochronić. Drugi z kolei spowoduje iż nasza kasa zacznie się w cudowny sposób rozmnażać w zawrotnym tempie.

Parafia dostarcza również wiele zadań do wykonania, tak jak w innych grach na przeglądarkę są to questy, za wykonanie których otrzymujemy przede wszystkim punkty doświadczenia oraz w niektórych wypadkach trochę kasy. EXP pozwoli nam zdobywać wyższe poziomy i między innymi zakup lepszych jednostek.

Gra jest satyrą i nikt nie powinien czuć się obrażony. Jej autorom chodziło przede wszystkim o dostarczenie użytkownikom wielkiej dawki rozrywki w humorystycznej formie. Wszystko co dzieje się w Parafii jest fikcją i podkreślmy to jeszcze raz – nie powinna być odbierana dosłownie.

Plusy gry:

  • Duża dawka humoru
  • Intuicyjne menu

Minusy gry:

  • Niektórzy mogą się czuć mimo wszystko nieco urażeni

Adres gry: http://parafia.biz

Poprzedni artykułNurya
Następny artykułPirate Galaxy
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.