Pirate Galaxy

0
158
Rate this post

Pirate Galaxy to gra przeglądarkowa Sci-Fi MMORPG, której udało się w ostatnich latach zdobyć liczne nagrody i wyróżnienia. Jest to druga z gier studia SplitScreen, która gości na naszym rodzimym rynku oprócz Steel Legions (a już wkrótce możemy się spodziewać tytułu Dino Storm). Akcja rozgrywa się w kosmosie, gdzie ludzie muszą walczyć z najeźdźcami zwanymi Modliszkami. Ludzkie kolonie zostały podbite, jednak najdzielniejsi postanowili stanąć do walki i walczyć o wolność. Pozbawieni domów musieli zostać tytułowymi gwiezdnymi piratami i walczyć nie tylko z obcymi najeźdźcami, ale też innymi piratami, którzy chcąc przetrwać podejmą każde działanie. Aby wytrwać kolejny dzień łupią oni cenne surowce, z których najważniejszy jest Kryonit. My niestety nie mamy wyboru – jesteśmy jednym z piratów i próbujemy po prostu przetrwać.

Pirate Galaxy od początku robi bardzo pozytywne wrażenie. Piękna grafika HD, którą można było osiągnąć dzięki silnikowi opartemu na javie, a do tego naprawdę dobra muzyka i znakomicie dobrane dźwięki. Już od pierwszej misji, gdzie musimy walczyć z licznymi modliszkami o zdobycie Kryonitu można poczuć klimat walki i szybko poczuć się jak prawdziwy gwiezdny pirat. Dodatkowo w grze istnieją dziesiątki planet, a do wykonania są setki misji – naprawdę nie powinniśmy się nudzić.

Oczywiście ważnym elementem jest nasz statek kosmiczny, który możemy wyposażać w różnego rodzaju bronie, a zakupić możemy wiele przedmiotów. Tylko od nas zależy jaką strategię obierzemy, czy zbudujemy statek będący raczej defensywnym i odpornym na ataki, czy też zwinnym statkiem nastawionym na atak. Warto zainteresować się tutejszymi gildiami nazwanymi w grze jako eskadry. Dzięki temu możemy się wzajemnie wspierać z innymi graczami.

Podobnie jak w przypadku Steel Legions gra wykorzystuje ciekawy mechanizm pozwalający na rozgrywkę zarówno w przeglądarce jak i poprzez niewielkiego klienta gry, którego możemy pobrać z oficjalnej strony. Wymagana jest oczywiście Java. Gra pomimo solidnej grafiki 3D działa płynnie nawet na starszych komputerach.

Warto zainteresować się Pirate Galaxy choćby dla zobaczenia tej niesamowitej grafiki i poznania możliwości najnowszych gier przeglądarkowych. Jest to podobny poziom do Drakensang Online, czy The Mummy Online – kto w nie grał chyba nie potrzebuje więcej argumentów, aby zarejestrować konto w grze. Co warte dodania jedno konto założone w grze wytwórni SplitScreen pozwala na grę także w innych jej tytułach – nie musimy się kilkukrotnie rejestrować. Dostępna jest także integracja z facebookiem.

Plusy gry:

  • Znakomita grafika
  • Super muzyka i dźwięki
  • Dobre sceny walki

Minusy gry:

  • Sterowanie bywa denerwujące – działa trochę z opóźnieniem
Poprzedni artykułParafia
Następny artykułPirate Storm
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.