Gra o gotowaniu, czy też jak kto woli symulator prowadzenia restauracji w specjalnym wydaniu. Chcesz rozwinąć interes i stać się potentatem w dziedzinie kulinariów? Recepta jest prosta: zatrudnij zombie! Przed tobą kolorowa gra pełna czarnego humoru.

 

Zombie Café to symulator gotowania i prowadzenia restauracji, który za darmo (gra free-to-play) możesz pobrać na swój tablet lub smartfona z systemem Android lub iOS. Jak wskazuje tytuł, nie jest to jednak typowa gotowanka, bo twój personel będzie się składał tylko i wyłącznie z zielonych, postękujących zombiaków.

W gastronomii nawet dogadywanie się z ludźmi nie jest łatwe, jednak praca z zombie jako kelnerami to już prawdziwy żywioł. Na przykład kiedy taki umarlak się przemęczy (a nie wyglądają na krzepkich, prawda?) to może spróbować zjeść któregoś z gości. Wygląda więc na to, że kiedy klient przychodzi zapełnić żołądek do twojej knajpy, nie może mieć pewności, że wyjdzie z niej żywy. Nie wiadomo nawet, czy w ogóle z niej wyjdzie, bo może zdecydujesz się przebiegle i absolutnie nikczemnie dodać trochę specjalnej toksyny do jego potrawy i przemieni się w zombie? Zombie to natomiast podstawowa siła robocza w twoim lokalu. Wniosek jest prosty – przychodząc do Zombie Café nigdy nie wiesz po której stronie baru skończysz wieczór. Tylko czy odwiedzający cię tłumnie goście są tego świadomi? Może zabrzmi to okrutnie, ale to nie twój problem w tej grze! Twoim głównym zadaniem jest rozbudowa twojej restauracji i stworzenie prawdziwego kulinarnego imperium. Bez oglądania się za siebie – po prostu po zombie do celu. Czasami przyjdzie ci nawet uciekać się do delikatnie mówiąc niezdrowej konkurencji. Swoich lojalnych zombie – pracowników możesz posyłać na rajdy po sąsiednich kawiarniach, żeby kradły dla ciebie receptury i specjalną toksynę, coraz więcej toksyny. Generalnie nudno nie będzie. W swojej księdze kucharskiej jesteś w stanie zebrać łącznie nawet do 50 różnych przepisów, a do dekoracji swojego lokalu możesz nabyć w sklepie nawet 100 różnych ozdób. Trzeba przyznać, że również zespół, który będziesz zatrudniać będzie dosyć urozmaicony. Tak różnorodny jak twoja klientela…