Zaciekle prowadzona wojna między bogami doprowadziła już wiele lat temu do upadku całego królestwa Araman. Do dnia dzisiejszego nie udało się jeszcze nikomu, odbudować dawnie wspaniałego królestwa.

 

Wartune jest darmową grą przeglądarkową i jednocześnie hybrydą dwóch wspaniałych gatunków gier komputerowych, strategii i rpg. Sprawdź, czy to może ty jesteś wybrańcem, któremu jest pisane wznowienie królestwa Araman. Wybierz, czy chcesz walczyć jako dzielny rycerz, sprytny łucznik lub mądry czarodziej. Wybór bohatera będzie wpływał na cały przebieg gry, ponieważ każda postać posiada swoje unikalne umiejętności.

Wartune nie zwleka. Gra zapozna ciebie dosyć szybko z głównymi elementami obsługi za pomocą początkowych questów, można powiedzieć, że jest to dynamiczny samouczek. Świat gry będziesz eksplorował z perspektywy izometrycznej znanej z tytułów hack’n’slay. Podczas walki perspektywa przechodzi w tryb dwuwymiarowy, podobnie jak w licznych roleplejach konsolowych. Pozwoli tobie to na optymalną orientację podczas walki. Szczególnie w dalszym toku gry, kiedy to będziesz dowodzić oddziałami wojowników, okaże to się bardzo przydatne.

Faza walki toczy się rundowo. Co rundę wybierasz, czy chcesz atakować standardowo lub skorzystać ze specjalnych ataków i umiejętności, które z czasem zyskał twój bohater. Okazji na to będzie wiele. W Wartune czeka na ciebie mnóstwo niebezpiecznych wyzwań, z których każde wynagrodzi ciebie zdobyczami i doświadczeniem.

Jak tylko udowodnisz, że jesteś dzielnym bohaterem, zostanie tobie powierzone własne miasto, które będziesz musiał rozbudować. Udowodnij, że tkwi w tobie nie tylko poszukiwacz przygód i łowca skarbów ale również prawdziwy stratega i ekonomista. Każdy budynek, który wybudujesz nie tylko urozmaici twoje przytulne miasteczko ale i również przyniesie tobie jakąś specjalną korzyść. Nieustanna rozbudowa miasta zapewni tobie ponadto stałe dochody oraz szybkie awansowanie na kolejne poziomy, co pozwoli tobie na korzystanie z technicznego postępu. A postęp techniczny z kolei zapewni, że będziesz mógł wyposażyć twoje wojska w coraz lepszą broń. Tak więc wszystko jest jakoś od siebie uzależnione i wymaga twojej całej uwagi.

A że stare powiedzenie powiada, kto odpoczywa ten rdzewieje, czekają na ciebie areny, gdzie możesz odpocząć od pracy burmistrza i zmierzyć twoje siły z innymi graczami, 1vs1 lub w drużynach 3vs3.