Opis gry Tribal Wars 2

0
257
Rate this post

Wybierz się po raz kolejny do średniowiecza! Podwiń szlachecko mankiety i przyłóż się do zarządzania początkowo małej osady.

 

Plemiona rosną. Darmowa gra przeglądarkowa Tribal Wars 2 jest kontynuacją gry, znanej polskim graczom głównie pod tytułem Plemiona. Podobnie jak w pierwowzorze, polega twoje zadanie na rozsądnym zarządzaniu małej osady, dbając aby nieustannie rosła i mnożyła swoją potęgę.

Początkowo musisz jednak ustanowić fundament dla rozrostu osady. Zadbaj w tym celu o nieprzerwaną dostawę surowców. Pozwoli tobie to rozbudować osadę krok po kroku – budynek po budynku. Handel jest kolejnym ważnym elementem gry, którego nie wolno przeoczyć. Osiągniętymi nadwyżkami będziesz mógł handlować, co zapewni tobie wystarczająco złota w skarbcu na przyszłe inwestycje. Jednocześnie stanowi handel znakomitą okazję, aby zaopatrzyć się środkami lub surowcami, których tobie brakuje. Postępując roztropnie i dalekowzrocznie, uda się tobie szybko przekształcić małą osadę w miasto tętniące życiem i lśniące potęgą.

Z czasem będzie trzeba pomyśleć o ustawnieniu wojska. Twoja osada jest łakomą kąskiem nie tylko dla wirtualnych rabusiów. Nie powinieneś zapominać, że nie jesteś jedynym, który chciałby rządzić rozległymi dobrami ziemskimi na serwerach tej darmowej gry. Inni gracze również dążą do władzy, nie zwracając uwagi na innych współgraczy, a każda nie sfortyfikowana osada jest dla nich mile widzianą możliwością upowszechnienia własnej władzy. Dobrze wyszkolone wojsko pozwoli tobie odeprzeć każdy atak kontrahentów. Gra Tribal Wars 2 nie byłaby prawdziwym tytułem strategicznym, jak by nie udostępniała tobie obszernych możliwości militarnego postępowania.

Będziesz mógł szkolić różne rodzaje jednostek, z których każda będzie mogła spełnić kluczową funkcję w twojej strategii bojowej. Od zwykłych pikinierów i piechoty aż po łuczników, którzy zaopatrzą każdego z twoich przeciwników deszczem strzał zanim się tylko odważy zbliżyć do murów twojego miasta. Z dalszym postępem będziesz mógł również szkolić ciężką kawalerię. Będąc w posiadaniu kawalerii, będziesz już dysponował potężną armią, która pozwoli tobie rozszerzyć władzę poza mury własnego miasta. Krok po kroku będziesz podbijał sąsiednie osady, zbliżając się coraz bliżej do innych graczy, którym niebawem udowodnisz, kto zasługuje na intronizację.

Pamiętaj jednak jedno, sztuka nie polega tylko podbiciu jak największej ilości osad, lecz również na zadbaniu o ich dobro i rozrost.