Opis gry The Simpsons: Tapped Out

0
234
Rate this post

Od wielu lat Simpsonowie bawią nas na ekranach telewizorów. Nadszedł teraz czas aby zagościli na wyświetlaczu twojego tabletu i smartfonu. Będziesz miał na to szansę dzięki darmowej grze The Simpsons: Tapped Out wydanej przez EA Mobile.

 

The Simpsons: Tapped Out to połączenie gry w budowanie miasta z przygodówką opisującą losy Homera Simpsona i jego przyjaciół. Jak podejść do tematu, żeby nie zmarnować potencjału jaki tkwi w tym kultowym serialu? Mało jest na świecie bohaterów telewizyjnych, których życie śledziłaby taka masa ludzi. Których przygody byłyby wciąż świeże, zabawne i wciągające po tylu latach istnienia na ekranie. Pomimo, że czasy się zmieniają, to serial wciąż pozostaje na topie. Kiedy pierwszy raz wyemitowano przygody Simpsonów na amerykańskim kanale Fox w 1989 roku, ludzie wciąż grali na automatach, konsolach podłączonych do telewizorów lub na pierwszych domowych komputerach. O internecie w Polsce prawie nikt jeszcze nie słyszał, a pierwsze komórki wprowadzone na nasz rynek wyglądały jak wojskowe radiostacje. W międzyczasie powstawało wiele lepszych lub gorszych gier nawiązujących do serialu. Teraz przyszedł czas na zupełnie nową historię tym razem przeznaczoną na urządzenie mobilne z systemami Android i iOS.

Jaką fabułę przygotowali dla ciebie twórcy tej mobilnej gry? Dzięki „niewielkiej” pomyłce Homera podczas rutynowego dnia pracy w elektrowni atomowej, udało mu się wysadzić w powietrze całe rodzinne Springfield. W twoich dłoniach spoczywa obecnie odpowiedzialność za odbudowanie miasta, oraz wspieranie Homera w odnalezieniu się w tej wyjątkowej sytuacji. Pomóż mu odszukać jego rodzinę, żonę Marge, dzieciaki – Barta, Lisę i Maggie, oraz wszystkich jego znajomych. Wykonuj questy pracując w Kwik-E-Mart, hodując i zbierając Tomacco na farmie Cletusa i zarabiając upragnione Donuty będące walutą w tej grze. Stwórz swoją własną wersję Springfield. Rozbuduj je o domy, sklepy, urzędy i miejsca rozrywki popychając fabułę do przodu. Postaw własną przystań, a nawet wesołe miasteczko Krustyland.

The Simpsons: Tapped Out zawiera w sobie wiele zabawnych sytuacji, zadań i animacji stworzonych dzięki bliskiej współpracy z ludźmi pracującymi nad serialem telewizyjnym. Grafika w rzucie izometrycznym zawiera wiele detali, które świetnie oddają ducha serialu. Jeżeli nie byłeś wcześniej fanem Simpsonów nie przejmuj się. Po zagraniu w tą grę nie będziesz się mógł powstrzymać przed nadrobieniem zaległości.