Wybuchowa mieszanka akcji i bijatyki znana z kultowej serii Tekken w nowym wydaniu. Stań do pojedynku z dobrze znanymi ci postaciami i walcz… kartami! Przekonaj się co powstało z połączenia karcianki z popularną grą walki.

 

Jesteś fighterem? Teraz przyszedł ten moment, kiedy możesz to udowodnić. Bandai Namco specjalnie w tym celu stworzyło ciekawą hybrydę dwóch gatunków. Tekken Card Tournament łączy w sobie emocje związane z klasycznym pojedynkiem 1 na 1 i wyzwania taktyczne, jakie stawiają przed graczem gry karciane… Wszystkie walki, które przyjdzie ci stoczyć odbywają się w uniwersum Tekken – jednej z najsłynniejszych gier walki, która swoje pierwsze wydania miała jeszcze w latach 90’ i od tamtego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Już od samego początku w grze dostępnych jest łącznie ponad 300 kart i 9 postaci, spośród których przyjdzie ci wybrać swojego reprezentanta. Kandydaci na twojego championa to bohaterowie dobrze znani z areny turniejów Żelaznej Pięści. Na ekranie smartfona lub PC spotkasz bohaterów takich jak: Paul Phoenix, Nina Williams, Hwoarang, czy sam Yoshimitsu.

Przebieg rozgrywki w Tekken Card Tournament choć wymaga od gracza refleksu i obrania odpowiedniej strategii, jest dosyć prosty. Twoim zadaniem będzie szybkie reagowanie na kolejne kroki oponenta i podejmowanie decyzji, którą kartę najlepiej będzie zagrać. Konsekwencje wyboru ujrzysz prawie natychmiast, kiedy każdy z 2 zawodników wykona swój ruch. Na początku może być nieco trudno, ale w miarę robienia postępów w grze i odblokowywania nowych możliwości, w kolejnych pojedynkach będziesz czuć się coraz pewniej. Bardzo pomocne jest posiadanie mocnej talii z dobrymi kartami. Żeby wejść w posiadanie takowych, musisz po prostu bardzo dużo walczyć – innej rady nie ma. Chyba, że zdecydujesz się na drogę na skróty czyli zakup jakiejś upatrzonej wcześniej karty.

Żeby zagrać w tą cross-platformową produkcję free-to-play, wystarczy mieć pod ręką urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS, albo po prostu usiąść wygodnie przed PC i uruchomić wersję przeglądarkową.