Opis gry SteamPower 1830

0
256
Rate this post

Odkryj na nowo epokę lokomotywy parowej. Zaprojektuj przebieg trasy kolejowej i zajmij się administracją własnego biznesu kolejowego.

 

SteamPower 1830 jest darmową grą, w którą można grać na różnych platformach. Korzystając więc ze smartfonu, tabletu lub tradycjonalnie PCeta, będziesz mógł układać tory kolejowe. Gra wymaga jedynie HTML5, żadnych dodatkowych modułów nie musisz pobierać.

Akcja SteamPower 1830 rozgrywa się w Europie dziewiętnastego wieku. Tytuł tej darmowej gry online nie jest wielką zagadką i sugeruje dosyć wyraźnie, o co chodzi w grze, mianowicie o budowę własnego imperium kolejowego. SteamPower 1830 jest hybrydą symulacji handlowej oraz strategii rozgrywającej się w czasie rzeczywistym, w centrum uwagi znajdują się klasyczne lokomotywy parowe. Startując grę znajdziesz przed sobą mapę całej Europy. Podzielona jest ona na 30 poziomów, które stopniowo będziesz odkrywał w dalszym przebiegu gry, każdym awansowaniem na kolejny poziom. Zabawę zaczynasz układając pierwsze tory kolejowe oraz budując pierwsze stacje kolejowe. A żeby wysiłek został należnie wynagrodzony, nabywasz pierwsze koleje, które będą jeździć z jednej miejscowości do drugiej. Niestety pieniądze nie rosną na drzewach, musisz zorganizować więc jakieś stałe dochody aby finansować przyszłe inwestycje. Zadbaj o rozbudowę sieci kolejowej i połącz za pomocą torów jak najwięcej miejscowości. Tylko w ten sposób będziesz mógł liczyć na nieskomplikowany transport towarowy, na którym będziesz dobrze zarabiał. Z odrobiną szczęścia uda się tobie przekształcić małe miasteczko w tętniącą życiem metropolię.

Oprócz standardowej mapy Europy SteamPower 1830 oferuje dodatkowe losowo generowane mapki. Na tych mapach musisz również zadbać o stabilizację cyklów koniunkturalnych w małych miejscowościach, rozbudować sieć kolejową i zadbać o transport towarowy. Jeśli zadbasz o biznes, zostaniesz wynagrodzony czołową pozycją w rankingu graczy obdarzonych sukcesem oraz umiejętnościami ekonomicznymi. W SteamPower 1830 nigdy nie grasz sam wyłącznie dla siebie.  Gra oferuje również tryb kooperacyjny, za pomocą którego będziesz mógł zarządzać wspólnie z innymi graczami potężnymi liniami kolejowymi.