Zbuduj miasto, o którym wcześniej mogłeś tylko pomarzyć. Wytęż swoje strategiczne umiejętności i rozbuduj maleńką mieścinę do postaci potężnej, kwitnącej metropolii, której czar będzie przyciągał do siebie kolejne grupy mieszkańców.

 

SimCity BuildIt to jeden w potomków znanego symulatora budowy miasta od Electronic Arts. Tym razem będziesz mógł troszczyć się o swoją metropolię niezależnie od tego czy jesteś w domu czy w podróży i masz dostęp do swojego komputera, ponieważ nowa odsłona SimCity została stworzona specjalnie na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Tak jak w poprzednich częściach gier z serii Sim City, tak i tu obejmiesz stanowisko burmistrza z początku niewielkiego miasta posiadającego niedużą ilość budynków. Z biegiem czasu stawiając kolejne budowle, drogi i elementy miasta, poczujesz się tu jak w domu, szczególnie gdy kolejne kwartały ulic zostaną zabudowane przepiękną architekturą.

Urbanistyczne decyzje jakie podejmiesz podczas budowy swojej metropolii są bardzo ważne. Nie chodzi tylko o to, aby tobie podobał się jej wygląd zabudowując ją na przykład jedynie lśniącymi biurowcami ze szkła i stali. Musisz pamiętać też o swoich mieszkańcach, bo to dzięki nim twój projekt dalej się rozrasta. Staraj się utrzymać ich w dobrym nastroju dbając o ich samopoczucie, bezpieczeństwo, możliwości nauki i rozrywki. Postaraj się myśleć o każdym aspekcie miejskiego życia. Po zapadnięciu zmroku w SimCity BuildIt życie wcale się nie kończy. Nawet jeżeli część mieszkańców pójdzie spać, nocne życie w mieście będzie toczyło się dalej. Podziwiaj rozświetlone ulice oraz domy i biurowce, z których okien sączy się przyjemne światło.

W mobilną grę SimCity BuildIt możesz grać na smartfonach z systemami iOS i Android jak i na tabletach w rodzaju iPad. Zoptymalizowana pod te urządzenia grafika 3D pozwoli ci zarządzać i oglądać twoje miasto pod każdym kątem. Prostymi ruchami swojej dłoni będziesz mógł obracać lub przybliżać widok i cieszyć się najdrobniejszym szczegółem twojej metropolii.