Wybierz się w podróż do istniejącego już od tysiącleci prastarego świata, gdzie o dominację walczą dwie okrutne rasy. Jedna rządząca nocą, a druga rządząca dniem. Która z nich wygra zależy wyłącznie od ciebie…

 

Kraina Nosgoth jest częścią uniwersum, stworzonego przez serię gier Legacy of Kain. Nie dziwi więc, że głównym wątkiem scenariusza, na tle którego rozgrywa się gra Nosgoth jest prastary, niekończący się konflikt między ludźmi i wampirami. Nie obawiaj się, nawet jeśli nie grałeś jeszcze w żadną grę z serii Legacy of Kain, szybko rozeznasz się w tym wirtualnym świecie. Wybierz po czyjej stronie chcesz walczyć i zanurz się w bitwie! Prowadzony konflikt nie jest jednak typową walką dobra ze złem. Dwie frakcje walczą zaciekle o dominację, nie oszczędzając konkurencji i nie darując jej ani kawałka ziemi. Każda frakcja oferuje ci całkiem inny sposób rozgrywki. Podczas gdy ludzie są uzależnieni od swojej broni palnej, ciało wampira jest jego najbardziej efektywną bronią. Nadludzka zwinność wampirów pozwoli ci na akrobatyczne manewry; wspinaj się po murach budynków, pokonaj przeszkody za pomocą potężnych skoków lub unieś się w powietrze za pomocą skrzydeł. Rasa wampirów jest przedstawicielem unikalnej cywilizacji. Plemię nocy pełne dumy spogląda na starą kulturę i długą historię. Ludzie są dla nich tylko zakłóceniem toku dalszej historii i zależnie od sytuacji też małym kąskiem. Natura prawdziwego drapieżcy i niewyobrażalna siła wampira pozwolą ci zabić człowieka gołymi rękoma i pożywić się krwią ofiary.

Ludzie nie są jednak bezbronni i też potrafią być prawdziwymi bestiami. Są w posiadaniu ogromnego arsenału śmiercionośnej broni, z którego nie zawahają się skorzystać podczas łowów na wampiry. Jeśli zdecydujesz się na walkę po stronie ludzi, czekają na ciebie w pełni zautomatyzowane kusze, miotacze ognia i nawet granatniki. Ponadto ludzie są w stanie łączyć różne typy broni ze sobą, co pozwoli ci na nieustanne rozwijanie dostępnego arsenału broni.

Każdy region tego świata fascynuje unikalną szatą graficzną i wyróżnia się własną paletą barw. W świecie wampirów przeważają demonicznie lśniące kolory zielone i niebieskie. Architektura lśni okazałością starych egipskich budowli. Świat ludzi z kolei przypomina późne średniowiecze a kolory są ciepłe i żywe, jak jego mieszkańcy.

Nosgoth jest darmową grą akcji, która przedstawi ci mroczny i jednocześnie mistyczny świat fantasy, w którym walczysz zarówno o dominację. jak i własne przeżycie.