Opis gry Iron Desert

0
187
Rate this post

Wyzwól pustynię i bogate pola naftowe od złych najeźdźców. Czarne charaktery pod wodzą Żelaznego Smoka i jego pomocnika Komandora Blizny opanowały te tereny, a ty będziesz musiał je teraz odbić przy użyciu ciężkiej broni.

 

Iron Desert to darmowa gra strategiczna od twórców Jungle Heat. Wybuduj swoją wojskową bazę, z której będziesz przeprowadzał wypady na umocnienia wrogów. Twoja pustynna twierdza, to jednocześnie twój punkt dowodzenia, miejsce gdzie zbiera się twoja armia i zaplecze gdzie przechowujesz zasoby. Postaraj się ją więc obronić za wszelką cenę wyposażając ją w różnego rodzaju wieżyczki obronne, zasieki i pola minowe. Rozbudowanie infrastruktury twojej bazy pozwoli ci szybciej gromadzić surowce, przechowywać większa ich ilość, budować jeszcze lepsze struktury obronne, a co najważniejsze tworzyć silniejszą i bardziej liczną armię.

Do twojej dyspozycji będą lekkie terenówki uzbrojone w karabiny maszynowe, wozy pancerne, czołgi, wyrzutnie rakiet, ale także bojowe roboty i helikoptery. Czy wybierzesz tanie i szybkie lekkie jednostki pancerne, siejące zniszczenie wyrzutnie rakiet, które są niestety bezbronne w wypadku bezpośredniego ataku, czy może drogie ale za to świetnie opancerzone i uzbrojone bojowe poduszkowce? A może przygotujesz specjalnie skomponowaną mieszankę różnych rodzajów broni, które będą się nawzajem wspierać podczas ataku, zmiatając z powierzchni ziemi bazę przeciwnika?

Twoją nacierającą armię będziesz mógł wspierać także swoimi wojennymi umiejętnościami. I tak na przykład „Boom” zadaje ogromne obrażenia na określonym obszarze unieszkodliwiając przy okazji pola minowe. „Air Strike” atakuje losowe cele na danej połaci terenu. Oprócz niszczycielskich, masz także kilka obronnych sztuczek w rękawie. Zasłony dymne ukryją atak twoich jednostek, a EMP (ang. electro magnetic pulse) zdezaktywuje obronę nieprzyjaciela.

Strategiczna gra Iron Desert wywodząca się z gatunku tower defense dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Czy jesteś gotowy na podbicie pustyni i zmierzenie się z Iron Dragonem? Ruszaj do boju i pamiętaj, że najlepszą obroną jest atak.