Hex jest nowym rodzajem gier internetowych. Deweloper Cryptozoic Entertainment podjął się eksperymentu, połączenia tego, co jest najlepsze w grach MMORPG oraz TCG, czyli kolekcjonerskich gier karcianych.

 

Ciemność ogarnęła świat Entrath po spadku ogromnego meteorytu. Pomiędzy plemionami, zamieszkującymi świat Entrath, wybuchła krwawa wojna, siejąca wszędzie chaos i zniszczenie. Dwa potężne sojusze walczą przeciwko sobie. Po każdej stronie napotkasz standardowych przedstawicieli wirtualnych ras świata fantasy. Po stronie sojuszu podziemi walczą wspólnie plemiona orków i krasnoludów. Po stronie przeciwnej walczą natomiast elfy oraz ludzie. Nie musisz się jednak obawiać nudy. Napotkasz również na bardziej egzotycznych przedstawicieli świata Entrath. Do dyspozycji stoją ponadto wojownicy plemiona zająców, zwanych Shin Hare oraz łowcy plemiona kojotów, zwanych Coyotle.

Cryptozoic Entertainment kreując Entrath, stworzył ogromy świat, pełen fantastycznych powieści oraz niebezpiecznych przygód w licznych podziemnych labiryntach. Decydując, po czyjej stronie będziesz walczył, tworzysz bohatera, którego będziesz w przebiegu gry rozwijał i obdarzał nowymi umiejętnościami oraz ekwipunkiem. Gra HEX – Shards of Fate zachwyci hybrydą aspektu kolekcjonerskiego – ale przede wszystkim strategicznego – tradycjonalnych gier karcianych, z typowo społecznym aspektem gier MMORPG. Wynik walk będzie zależał nie tylko od twoich kart ale przede wszystkim od twojego taktycznego wyczucia oraz twojej umiejętności, wykorzystania odpowiedniej karty w odpowiedniej chwili aby złamać opór wroga. Twoje umiejętności, władaniem stosem kart, będziesz mógł nie tylko udowodnić w licznych przygodach oraz starciach z innymi graczami, lecz ponadto w jednym z licznych organizowanych turniejów. Załóż z innymi graczami gildię i podbijcie razem świat Entrath, eksplorując wspólnie podziemia lub organizując rajdy, obiecujące unikalne karty. Czeka na ciebie ciekawa fabuła, która zapewni wiele godzin dobrej rozrywki.

Grze implementowano własny, w pełni funkcjonujący, dom aukcyjny. Tutaj nie tylko będziesz mógł szukać unikalnych kart, aby skompletować twoją talie. Przede wszystkim będziesz mógł oferować też własno stworzone lub zdobyte karty, co z odrobiną szczęścia zapewni tobie dodatkowe dochody.

HEX – Shards of Fate jest tytułem free-to-play. Gra jest jednocześnie cyfrowym debiutem studia Cryptozoic Entertainment. Entuzjastom gier karcianych studio jest zapewne znane jako kreator jednej z najsławniejszych karcianych gier kolekcjonerskich, World of Warcraft Trading Card Game. Tak więc, możesz skusić się na tą grę, wiedząc, że kreator tego tytułu zna się na tym, co robi.