Opis gry Conquest of Champions

0
333
Rate this post

Conquest of Champions to połączenie planszowej gry strategicznej z kolekcjonerską grą karcianą od twórców PoxNora. Stwórz swoją niepowtarzalną talię złożoną z potworów, ekwipunku i różnych czarów, które będziesz mógł wykorzystać podczas toczonych starć.

 

Wszystko to, co znasz z gier karcianych, jak zbieranie unikalnych kart i układanie z nich niepowtarzalnych talii, połączone ze strategiczną rozgrywką turową, w której na podzielonym na kwadraty polu bitwy będziesz się zmagał ze swoim przeciwnikiem, znajdziesz w Conquest of Champions. Opracuj własną strategię składając talię kart pełną potworów, potężnych broni i niszczycielskich zaklęć. Następnie udaj się na pole bitwy, gdzie będziesz mógł przetestować swoje umiejętności dowódcze walcząc przeciw wrogom w kampanii dla jednego gracza, lub znajomym gotowym podjąć twoje wyzwanie. Podczas rozgrywki musisz zniszczyć bohatera i świątynię przeciwnika, jednocześnie broniąc własne. Kopalnie i świątynia produkują na początku każdej tury surowce, które są niezbędne do zagrania kart. Zdobywając więcej kopalni, lub niszcząc kopalnie przeciwnika zyskasz przewagę na polu bitwy.

W Conquest of Champions masz do wyboru jedną z 3 frakcji. StoneHoold to waleczne krasnoludy i konstruktorzy dążący do zaprowadzenia porządku. Elfy, drzewce i bestie BriarWood korzystają z sił natury i magii, aby zachować równowagę w świecie. Natomiast demony i nieumarli EmberCult sieją chaos i zniszczenie. Dostępnych jest ponad 130 różnych kart, które mogą przedstawiać żołnierzy i kreatury, różnego rodzaju ulepszenia, a także czary i totemy. Doświadczenie zdobywasz wykonując powierzone ci zadania, a nawet podczas wykonywania kolejnych ruchów. Dzięki temu jesteś w stanie zdobyć różne nagrody, a także nowe umiejętności, jak na przykład tworzenie dodatkowych kart, dzięki czemu będziesz mógł ulepszać swoje karty, lub tworzyć zupełnie nowe.

Gra dostępna jest za darmo na komputery PC i Mac. Zaproś znajomych do gry i prowadź razem z nimi bitwy. Rozgrywka podzielona jest na rundy, dzięki czemu możesz prowadzić kilka meczy jednocześnie, wykonując tak jak w szachach ruchy na przemian. Bez obawy możesz pozostawić swoją rozgrywkę i wrócić do niej w przeciągu 3 dni, aby kontynuować spotkanie.