Opis gry Age of Empires: Castle Siege

0
137
Rate this post

Jesteś mistrzem budowania, geniuszem oblężeń i urodzonym strategiem? W takim razie dołącz do Age of Empires: Castle Siege, strategicznej gry RTS, w której stawiasz potężny zamek i wysyłasz swoje armie na podbicie warowni przeciwników.

 

Wybierz jedną ze znanych cywilizacji, stwórz i rozbuduj swój zamek do postaci wielkiego miasta, obroń jego mury przeciw bandom barbarzyńców, a gdy tylko twoja armia jest gotowa, wybierz się na podbój pobliskich miast-zamków zbudowanych przez innych graczy. Age of Empires: Castle Siege przenosi na urządzenia mobilne z dotykowym ekranem emocjonującą rozgrywkę podobną do tej, znanej z Clash of Clans i Shadow Kings, jednocześnie zachowując elementy i historyczny klimat serii Age of Empires.

Czeka na ciebie do rozbudowania miasto, gdzie rozpoczynając od jego centrum, będziesz musiał stworzyć różne budynki gospodarcze, produkcyjne i obronne, zwiększające jego potencjał militarny i gospodarczy. Zbieraj surowce, mobilizuj swoją armię i wybierz się na podbicie zamków przeciwników. Wszystkim sterujesz w prosty, intuicyjny sposób dostosowany do urządzeń mobilnych, jednocześnie nie tracąc możliwości opracowywania wyrafinowanych strategii. Do wyboru masz kilka znanych ze swoich wojennych osiągnięć cywilizacji, wśród których znajdziesz Brytyjczyków, Bizantyjczyków, Franków, Ruś Kijowską, Saracenów i Zakon Krzyżacki. Każda z nacji posiada kilka specyficznych dla niej jednostek do wyszkolenia, w tym piechotę, kawalerię i machiny oblężnicze. Oprócz unikalnych jednostek każda z dostępnych cywilizacji posiada także swoich niepowtarzalnych charakterystycznych dla nich bohaterów jak: Ryszard Lwie Serce u Brytyjczyków, czy Karol Wielki u Franków. Oprócz walki z realnymi przeciwnikami, tworzeniu sojuszów ze znajomymi i wykonywaniu zadań związanych z rozwojem swojego miasta, czeka także na ciebie 10 historycznych bitew. Znajdziesz między innymi tu oblężenie Malborka, czy upadek Konstantynopola.

Strategia Age of Empires: Castle Siege działa na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 8 i Windows Phone 8. Niezależnie od tego, czy grasz na PC, tablecie czy smartfonie, zawsze będziesz mógł dołączyć do gry z tego samego konta.