Operation X

0
94
Rate this post

Operation X to przeglądarkowa gra z gatunku RPG, w której gracz wciela się w tajnego agenta służb specjalnych. Produkcja jest darmowa, a do jej uruchomienia potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa, bez konieczności instalacji dodatkowych wtyczek lub innego oprogramowania.

Pierwszym zadaniem gracza jest stworzenie swojego protagonisty. Oznacza to zarówno wybór cech fizycznych (do wyboru kilka kombinacji wyglądu bohatera) oraz statystyk określających zdolności i umiejętności kandydata na nowego Jamesa Bonda. Można grać również kobietą, jednak określenie płci ma znaczenie jedynie kosmetyczne. Współczynniki są cztery: kondycja, inicjatywa, inteligencja i instynkt – każda z nich ma wpływ na wyniki wykonywanych misji.

Te polegają głównie na walce z przestępcami. Starcia odbywają się turowo, a za zwycięstwa otrzymujemy punkty doświadczenia pozwalające na rozwijanie agenta oraz walutę, za którą możemy kupić nowy, bardziej zaawansowany sprzęt. Dla leniwych istnieje również opcja wykupu konta premium za prawdziwe pieniądze, które wprowadza kilka ulepszeń i znacząco ułatwia rozgrywkę.