Muzyczne hity dla fanów gier

0
90
Rate this post

Obecnie na rynku dostępna jest coraz większa liczba gier muzycznych związanych z wykazywaniem się czymś więcej niż tylko naciskaniem przycisków i przejawianiem się sprytem. W dzisiejszych grach, należy przede wszystkim poruszać się całym ciałem. Daje to podwójną dawkę zabawy, przyjemności, a także zrzuconych kalorii. Poniżej przedstawiamy Wam trzy rodzaje takich gier mogących zainteresować niejednego fana gier i muzyki.

Guitar Hero
Początki Guitar Hero sięgają 2005 roku, kiedy to pierwsza seria gry została wydana na świat. Była ona dostosowana do kosnoli PlayStation 2. Głównym wyróżnikiem gry stał się specyficzny kontroler w kształcie gitary. Celem całej zabawy jest naciskanie klawiszy gitary w odpowiednim do wyświetlanych na ekranie piosenek czasie. Tym samym gracz, za pomocą gitary wydaje dźwięki i może się poczuć jak prawdziwa gwiazda rocka. W przypadku właściwego schynchronizowania dźwięków przyznawane są punkty. W grze wyróżnione są różne poziomy i typy piosenek, dzięki czemu zabawa się nie nudzi, a stopniowe zwiększanie trudności gry polepszy Twoje umiejętności. Zabawa zagwarantowana jest na długie godziny W grze można się zmierzyć z samym sobą (single player) lub można grać z inną osobą (multiplayer). Przez lata Guitar Hero było ulepszane, by obecnie cieszyć się już 6 serią produktu. Co więcej, gra nie jest już tylko dostosowana do PS2, ale także do PS3, Xboxa 360, Nintendo Wii, Maca, Nintendo DS, a nawet do telefonów komórkowych! Guitar Hero to prawdziwa gratka dla prawdziwych fanów rocka i nie tylko.

Podwójna mata Coil 2012 (HD Edition)
Mata do tańczenia Coil przeznaczona jest dla wszystkich osób lubiących dobrą zabawę. Celem gry jest tańczenie na macie do układu pokazywanego na ekranie telewizora bądź komputera. Mata (2 x 90×83 cm) ma kształt prostokąta z wydzielonymi 9 polami, określającymi pola postawienia stopy. Aby urozmaicić zabawę, gra daje możliwość tańczenia w dwie osoby, dzięki czemu niezapomniane chwile przeżyjesz wraz z najlepszym przyjacielem. Dodatkowo mata jest antypoślizgowa, co gwarantuje zabawę już najmłodszym, kilkuletnim graczom. Dzięki temu rodzajowi gry nauczysz się ciekawych kroków tanecznych do każdego stylu muzycznego i to w 5 trybach trudności. Uwaga, w zestawie aż 600 piosenek!

 

Dla bardziej zaawansowanych graczy polecamy grę Dance Star Party, która ma lepszą jakość i wymaga bardziej zaawansowanych ruchów ciała. Podstawowym celem graczy uczestniczących w zabawie jest jak najwierniejsze naśladowanie wirtualnych tancerzy, którzy pojawiają się na ekranie telewizora. Poza tancerzem oglądamy również w mniejszym oknie towarzyszący danej piosence teledysk oraz jej tekst, który możemy sobie podśpiewywać.

Karaoke Singstar
Granie na gitarze lub tańczenie Cię jednak nie kręci? Lubisz za to śpiewać i skrycie marzysz o wielkiej karierze? Gra Singstar na PS2 i PS3 to idealny start dla Ciebie. Singstar na światowym rynku króluje już od 8 lat i wciąż jest niekwestionowanym numerem jeden wśród wszystkich gier karaoke. Gra polega na śpiewaniu piosenek, których słowa pojawiają się na ekranie. Za odpowiednie wpasowanie się w wysokość i ton dźwięku przyznawane są punkty. Po skończonym wykonaniu piosenki, gra pokazuje Ci na jakim poziomie obecnie się znajdujesz (czy jesteś już ekspertem, czy jeszcze amatorem). Singstar ma także wybór zmierzenia się z druga osobą. Wystarczy w tym momencie podłączyć dwa mikrofony. Jest Was jednak więcej? SingStar ma możliwość zabawy również w 8 osób. Opcja ta nazywa się „Pass the Mic” i idealnie nadaje się na większe imprezy lub rodzinne wieczory. W zestawie dostępnych jest wiele piosenek, pośród których na pewno wybierzesz te w których czujesz się komfortowo. Istnieje też wiele wersji jak np. SingStar Party, SingStar ’80s czy SingStar Legends. Jeśli czujesz się na siłach możesz dołączyć do sieci społecznościowej online i tam zaprezentować swoje umiejętności.

Jak widać, dla każdego bez względu na wiek, płeć czy zdolności coś się znajdzie. Już dziś możesz ulepszyć swoje umiejętności wybierając jedną z powyżej wymienionych gier. Kto wie, być może to początek prawdziwej kariery, która zacznie się właśnie teraz, dzięki niezapomnianym godzinom niesamowitej zabawy.