miCoach – Twój osobisty trener

0
99
Rate this post

miCoach od kilku miesięcy znajduje się na polskim rynku. Jest to kolejna gra związana ze sportem, jednak tym razem ma nieco inny charakter. Jest nastawiona bardziej na trening i rzeczywiście grupą docelową – są osoby, które dbają o zdrowie, ćwiczą i także te, które chcą schudnąć. Nie oznacza to jednak, że fani typowej rozrywki nie będą mieli z niej żadnego pożytku. Wręcz przeciwnie. 

Miałam przyjemność testowania miCoacha przez kilka dni. Muszę przyznać, że moje spostrzeżenia na jej temat po testowaniu zdecydowanie upewniły mnie, że gra jest warta posiadania.

Czym jest miCoach?

miCoach jest jak personalny trener. Można ćwiczyć w 6 różnych dyscyplinach: bieganiu, piłce nożnej, koszykówce, rugby, tenisie i footballu amerykańskim. Przy takiej rozpiętości dyscyplin, każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki grze mamy dostęp do 3 rodzajów ćwiczeń:

  • program treningowy,
  • pojedyncze ćwiczeniach,
  • całe zestawy ćwiczeń.

Wszystkie ćwiczenia (jest ich ok 400) wykonujemy pod okiem najbardziej znanych sportowców i trenerów. Wśród gwiazd sportu nie zabraknie D. Howarda, M. Neuera, J. Ennisa, J. Mourinho, A. Ivanovica, E. Berry oraz Kaki. Warto zaznaczyć, że są bardzo realnymi postaciami, i czasami ma się wrażenie że patrzą na Ciebie prosto zza ekranu.

Jak grać w miCoach?

Jest kilka możliwości. Można ułożyć swój własny plan ćwiczeń i się go trzymać. Ja skupiłam się na początek na pojedynczych ćwiczeniach, których poziom z ćwiczenia na ćwiczenie wzrasta. Już po około godzinie testowania, nabrałam przekonania, że gra jest dla tych, którzy naprawdę chcą coś osiągnąć – dobrze więc trafiłam. Próbowałam także rzutów do kosza i gry w tenisa, która najbardziej przypadła mi do gustu. Jeśli chodzi o same ćwiczenia, to trzeba przyznać, że są dość profesjonalne. Trzeba je dokładnie wykonać, by zostało zaliczone. Jak wyżej wspomniałam, trudność wzrasta za każdym razem. Seria jednych ćwiczeń to czas ok. 20 minut.

Wymagane miejsce do wykonywania ćwiczeń to przynajmniej 2,5m x 2,5m. Na powierzchni o takim polu w wygodny sposób wykonamy wszystkie ćwiczenia. Zarówno te na stojąco jak i na leżąco.

Gra jest uzupełnieniem całego programu treningowego miCoach od Adidasa, który jest personalnym systemem treningowym przeznaczonym zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Poprzez przygotowanie indywidualnego treningu dopasowanego do nas samych i przy pomocy specjalnych akcesoriów takich jak speed_cell będziemy mogli ćwiczyć jak prawdziwi zawodowcy. Specjalna aplikacja (miCoach Manager) dostępna na oficjalnej stronie miCoach pozwoli nam na synchronizację wyników z biegania lub grania oraz sprawdzenie swoich statystyk. Korzystając z całego programu treningowego miCoacha otrzymujemy nie tylko trening z partnerem biegowym w słuchawkach, ale także mierzenie tętna, przebytej drogi, szybkości, liczby kroków, spalonych kalorii oraz czasu. Wszystko dzięki specjalistycznym akcesoriom.

Plusy gry miCoach:

  • szeroki wybór ćwiczeń,
  • gra przeznaczona do faktycznego treningu,
  • realne ćwiczenia,
  • pomoc przy treningu,
  • pomoc przy utracie wagi,
  • kształtowaniu sylwetki,
  • połączenie przyjemności z pożytecznością.

Cena gry wynosi ok 130 zł i jest dostępna na platformy PS3 i Xbox360. Do gry niezbędne są kontrolery – Xbox Kinect lub PS Move