Jaki laptop dla gracza?

0
113
Rate this post

Jeśli Twoją pasją są gry komputerowe, jeśli uwielbiasz przechodzić na kolejne poziomy przygód swojego ulubionego bohatera… koniecznie powinieneś zadbać o sprzęt, który umożliwi ci grę na odpowiednim poziomie. Komputer dla zawodowego gracza to dokładnie to samo, co piłka dla piłkarza. Im lepszy komputer, tym gra staje się płynniejsza, a środowisko gry bardziej trafia do wyobraźni osoby, która aktywnie uczestniczy w fabule. Jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej?
W tym artykule nie powiemy zbyt dużo o samych grach, których bądź co bądź nie brakuje na rynku. Nie będziemy tutaj wspominać o nowościach, możliwościach oraz rozbudowanej funkcjonalności bohaterów gier komputerowych. O tym, możecie poczytać w naszych innych wpisach.
W tym wpisie, skupimy się na sprzęcie komputerowym i co ważne także na niezbędnych parametrach, jakie powinien posiadać idealny komputer dla gracza.

Zobacz nasz ranking komputerów i wybierz idealny dla siebie:

1. Coś od Lenovo

– jest taki jeden model, który do gier sprawdzi się idealnie. Jest taka wersja, która została przeaktualizowana i będzie swoistym pewniakiem. Na uwagę zasługuje tutaj Lenovo Y700-15ISK, który swoją ceną zachęca do zakupu. Model posiada istotne dla graczy parametry, między innymi: procesor Intel Core i7, 8 GB pamięci RAM oraz solidny i pojemny dysk twardy. Dopełnieniem tego sprzętu będzie również grafika Geforce GTX 960 M.

2. Co nieco od Acer

– w przypadku tego producenta warto wziąć pod uwagę model Aspire Nitro VN7-792G. Parametry Acera, również wydają się bardzo dobre, mamy tu 4 GB pamięci RAM, grafikę Geforce GTX 960M oraz procesor Intel Core i5. Co więcej, Acer jest również bardzo ładnie przygotowany pod względem estetyki. Dość smukły, lekki i przede wszystkim bardzo mobilny. Można go przenosić w dowolne miejsce, ponieważ waży tylko 3000 g. Ten sprzęt bardzo często porównywany jest do Toshiby, zobaczcie sobie zatem inne modele tej frmy: http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki,_Toshiba.bhtml

3. Coś droższego od Dream Machines G1070

Ten sprzęt to prawdziwy wyjadacz na rynku komputerów dla graczy. Marzenie wielu, ale niestety ze względu na dość wysoką cenę, zaklasyfikowany dla osób o grubym portfelu. Co go wyróżnia? Od poprzedników wiele, przede wszystkim: najnowsza karta graficzna Nvidia Geforce GTX 1070 a także bardzo mocny procesor Intel core i7. Całość uzupełnia również 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o wystarczającej pojemności dla każdego zapalonego gracza. Ile kosztuje to cudo? Na spełnienie marzeń o płynnej grze, trzeba przeznaczyć bagatela 7 tys. zł.

A teraz małe podsumowanie. Na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając swój idealny komputer do gier?
Przyjrzyj się parametrom, czyli dyskowi twardemu, karcie graficznej, procesorowi, dobrze aby i wyświetlacz miał nieco większą przekątną. Ważna będzie także pamięć operacyjna.
Porównaj kilka modeli z jednej półki, jeśli nie spełniają Twoich oczekiwań, idź wyżej. Komputer to przecież inwestycja na kilka dobrych lat i fascynujących przygód z bohaterami.