Ezio i postęp technologiczny

0
87
Rate this post

Wczorajsza zapowiedź nowej gry z serii Assassin’s Creed w serwisie NeoGAF była dopiero początkiem tego co czeka nas przez najbliższe miesiące. Jak przystało na Asasyna, Ezio idzie z duchem czasu!

Jak dowiedzieliśmy się wczoraj, Ezio uda się na misję do Konstantynopola, w którym Templariusze zbierają swoją nową armię. Magazyn GameInformer dostał wyłączność na pierwszą wielką zapowiedź produkcji i wiele smaczków, które będzie ona oferować. Na szczęście dziennikarze tego pisma wiedzą co gracze lubią najbardziej i już dziś pojawiły się pierwsze przecieki na temat nowych lokacji oraz umiejętności Ezio!

Podczas swojej ostatniej (miejmy nadzieję) podróży nasz dobry znajomy z rodu Auditore ma już ponad 50 lat. Sędziwy to wiek jak na tamte czasy, ale Ezio nie w głowie emerytura. Wręcz przeciwnie. Na starość używa coraz lepszego i bardziej wyrafinowanego sprzętu. W Assassin’s Creed Revelation pojawi się między innymi „Hookblade”, czyli tłumacząc na nasze, ostrze z wyciąganym hakiem, który posłuży nam do szybszego poruszania się po mieście. Będziemy mieli również możliwość użycia go do łapania i przyciągania wrogów znajdujących się poza zasięgiem naszej broni białej. Oczywiście dodanie nowych elementów ekwipunku spowodowało lekką modyfikację sterowania. Teraz kiedy wciśniemy na padzie kółko lub B przejmiemy kontrolę nad hakiem. Trójkąt, bądź Y posłuży do rzucania granatów. Tak! Ezio dostanie dostęp do ponad 300 różnych rodzajów ładunków wybuchowych!

Konstantynopol zostanie podzielony na kilka wielkich dzielnic, np. Beyazid czy Galata. Nie jest to jedyna atrakcja. Odwiedzimy chociażby Kapadocję.

Zmianie uległ również „Orli Wzrok”. Teraz asasyn będzie miał możliwość skupienia się na celu tak, że dowie się gdzie dana postać była wcześniej i zbliżoną trasę jej przyszłych ruchów. Z pewnością ułatwi to niepostrzeżone przekradanie się między strażnikami albo podłożenie miny na trasie patrolu oddziału templariuszy.

Nie wiem jak wy, ale ja już się nie mogę doczekać. Po cichu liczyłem ,że w końcu dostaniemy kolejną część trylogii i nowego bohatera, ale po tym co już zapowiedziano wygląda na to, iż szykuje się całkiem świeżą i porządna produkcja!