Empire Universe 2

0
150
Rate this post

Jest to najlepsza gra na przeglądarkę roku 2007 co na samym początku już wiele mówi. Swego czasu wprowadziła ona jako pierwszy innowacyjny silnik gry oparty o javascript, na którym wzoruje się wielu nowych twórców.

Gra przenosi nas w odległą przyszłość gdzie możemy zostać dowódcą jednej z wielu nacji, a w tym między innymi ludzi. Każda rasa ma oczywiście swoje wady i zalety, które jednak są szczegółowo opisane przy wyborze dowódcy na początku gry, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z podjęciem decyzji.

Przez 30 dni jesteśmy chronieni, aby móc się spokojnie rozwijać. Jest to gra strategiczna, więc gdyby nie to, to niestety moglibyśmy być narażeni na często ataki na początku swojej przygody w odległym świecie. Na początku panujemy na jednej planecie, powinniśmy standardowo na pierwszym planie zadbać o odpowiedni rozwój gospodarczy, czyli zbierać i wydobywać surowce. Dzięki nim będziemy w stanie rozbudować swoją bazę , a także wznosić nowe budynki.

Wielu graczy na początku gry chciałoby mieć więcej planet co jest niestety niemożliwe. Z czasem możemy jednak poruszać się w bezkresnej przestrzeni kosmosu i kolonizować inne planety. Dostępna jest także opcja handlu, dzięki czemu nie będzie problemem zakup, lub sprzedaż komponentów surowców oraz jednostek.

Najciekawsze są jednak walki z innymi graczami i starcia naszych międzygalaktycznych flot. Mamy tutaj do dyspozycji sporo jednostek do wyboru. Na początku naszym pierwszym myśliwcem jest Lance, którego wypadałoby oczywiście odpowiednio uzbroić i wyposażyć w dodatkowe opancerzenie, czego dokonamy w stoczni.

Jeśli lubisz klimaty takich gier jak Starcraft, lub przeglądarkowy DarkOrbit to Empire Universe 2 także może przypaść Ci do gustu. Wymaga ona sporo czasu i nauki na własnej skórze, ale mimo iż ma już kilka lat nadal dostarcza wiele rozrywki.

Plusy gry:

  • Dużo surowców
  • Pomoc w formie Wikipedii

Minusy gry:

  • Nieco już przestarzała grafika

Adres gry: www.empireuniverse2.pl

Adres forum: www.looki.pl/forum/forumdisplay.php?f=704

Poprzedni artykułEmpire Craft
Następny artykułEurope 1400
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.