Empire Craft

0
186
Rate this post

W Empire Craft mamy możliwość wcielenia się w przywódcę jednej z trzech ras i walki ze złymi mocami, aby ochronić nasze miasto przed zniszczeniem. Odnajdziemy tutaj elementy fantasy, akcji, walki, więc wydawałoby się, że wszystko czego każdy gracz potrzebuje do szczęścia. Może się jednak okazać, że nie każdemu gra przypadnie do gustu, grafika jest ładna, ale bez rewelacji, pomimo, że debiutowała w roku 2010, więc niedawno. Dodatkowo rozgrywka jest dosyć statyczna, więc jeśli kogoś nie wciągnie sam scenariusz to raczej nie pozostanie przy niej zbyt długo.

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić w Empire Craft jest wybór najbardziej odpowiadającej nam rasy, a także dowódcy – głównie chodzi o wybór płci, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony, że musi grać brzydkim orkiem, gdy jest się dziewczyną.

Kolejnym krokiem jest udanie się do miasta i rozpoczęcie wykonywania prostych misji. Schemat jest podobny do tego znanego zapewne każdemu z gier serii Heroes of Might and Magic, gdzie kolejne budynki odblokowują się po spełnieniu pewnych kryteriów, którymi są inne budynki na odpowiednich poziomach. Można je budować ze standardowych dostępnych w grze surowców, czyli drewna, kamienia i żelaza, jednak potrzebna będzie także żywność, aby nasi budowniczy mieli siły.

Ciekawszą częścią są oczywiście rozgrywki z innymi graczami, których możemy spotkać na swojej drodze. Możemy z nimi wstąpić na ścieżkę wojenną, lub pozostać obojętni, sami o tym decydujemy. Możemy oczywiście również zostać zaatakowani i w takiej sytuacji będzie się trzeba potrafić odpowiedni bronić, przyda się w tej sytuacji dobrze rozbudowane miasto z odpowiednimi murami. Dostępnych jest sporo jednostek bojowych, wśród których można wyróżnić choćby piechotę, kawalerię i łuczników, którzy mogą atakować z dalszych odległości. Minusem walk w Empire Craft jest niewątpliwie fakt, że nie odnajdziemy tutaj spektakularnych animacji, a o potrzebie kontrolowania wszystkiego w czasie rzeczywistym możemy pomarzyć. Ograniczono tu wszystko do kliknięcia kilku przycisków i wysłania armii na walkę, po czym otrzymujemy odpowiedni komunikat o zwycięstwie, lub porażce.

Grafika w Empire Craft jest przyjemna dla oka, jednak ma się wrażenie, że czegoś tam brakuje, być może animacji, jakichś elementów charakterystycznych – ciężko powiedzieć. Nie ma tutaj nic spektakularnego i niewątpliwie przydałoby się więcej dynamiki. Nie zmienia to faktu, że jest to przyjemna strategia, przy której fani wspomnianych już Heroes’ów mogą miło spędzić czas. Jest to taka gra przeglądarkowa, która może się podobać, ale żeby ją polubić trzeba poświęcić trochę czasu.

Plusy gry:

  • łatwy i dosyć intuicyjny interfejs – łatwo rozpocząć rozgrywkę
  • rozbudowany system gry

Minusy gry:

  • Pomimo przyjemnej grafiki brak ciekawych animacji
  • Szkoda, że nie ma w niej dynamiki, możliwości przemierzania świata

Adres gry: http://www.empcraft.pl

Adres forum: http://www.empcraft.pl/forum/