Czyżby na horyzoncie pojawiło się Call of Juarez 4?

0
144
Rate this post

Studia projektujące gry komputerowe uwielbiają podgrzewać atmosferę towarzyszącą oczekiwaniu na ich nowe tytuły. Polski Techland również postanowił pójść tą drogą, zamieszczając w Internecie tajemniczą grafikę bez słowa komentarza. Mimo to na jej temat można sporo wydedukować i jeszcze więcej – pospekulować.

Dziś na swoim profilu na Facebooku firma Techland, polskie studio znane ostatnio przede wszystkim z dość głośnego Dead Island, zamieściła bez słowa komentarza tajemniczą grafikę. A właściwie nie taką tajemniczą, jeśli weźmiemy pod uwagę, co przedstawia i jakie gry wydawał wcześniej ten producent. W jego wykonaniu ilustracja przedstawiającego tajemniczego kowboja z butelką whiskey siedzącego przy stoliku w saloonie może oznaczać tylko jedno: kolejną część Call of Juarez.

Byłaby to więc czwarta część dość znanej i lubianej strzelanki osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu, która przyniosła polskiemu studiu dość szeroki rozgłos w światku graczy. Wprawdzie ostatnia, trzecia Call of Juarez, która przenosiła akcję do współczesności, była tytułem raczej słabym i niedopracowanym, a przez to krytykowanym, to powrót tej serii i tak cieszy. Zwłaszcza że taka, a nie inna grafika z kowbojem zapowiada znowu powrót do czasów Dzikiego Zachodu, a to właśnie realia i klimat westernu zapewniały, że dwie pierwsze części Call of Juarez były dobrymi i przede wszystkim oryginalnymi grami. Klęska części trzeciej polegała między innymi na tym, że próbowała wejść na rynek, na którym już jest bardzo ciasno, czyli rynek FPS-ów osadzonych we współczesnych realiach. O ile współczesności w strzelankach wszyscy powoli zaczynają już mieć dość, o tyle wyprawa na Dziki Zachód nadal jest odświeżającą odmianą.

Oczywiście, nie wiemy na pewno, że zapowiadana w ten sposób gra to Call of Juarez 4, ale Techland raczej nie zaczynałby nowej serii, której znakiem rozpoznawczym byliby kowboje i szeryfowie, skoro ma już taką jedną.

Kiedy poznamy jakieś bliższe szczegóły? Techland milczy, ale na grafice znajduje się jedna wskazówka, czyli napis: 09.06.12. Według teorii internautów byłaby to po prostu data w zapisie amerykańskim, oznaczająca dzień szóstego września tego roku. Teoretycznie zatem dziś powinniśmy się dowiedzieć czegoś nowego, ale czy będzie to oficjalna zapowiedź nowej gry, czy tylko kolejne enigmatyczne wskazówki – tego nie wiemy. Póki co pozostaje tylko czekać na to, co się wydarzy, o ile ci, którzy twierdzą, że chodzi szóstego września wydarzy się cokolwiek.

[06.09.12] Nowa gra to Call of Juarez: Gunslinger

Wszystkie plotki i spekulacje zostały dziś potwierdzone – Techland wyda nową część cyklu pt. Call of Juarez: Gunslinger. W sieci udostępniony został trailer produkcji.