Najlepsze miejsca na wesele

0
292
Rate this post

 

Gdzie urządzić wesele?

Ślub to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu człowieka. Młodzi ten jedyny w swoim rodzaju dzień chcieliby spędzić jak najlepiej. Jedną z istotniejszych decyzji, którą muszą podjąć podczas organizacji, jest wybór miejsca na wesele.
Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się w domy weselne, idealnie przygotowane do przyjęcia różnej wielkości grup i spełnienia nawet najbardziej oryginalnych pomysłów państwa młodych. Często zlokalizowane są poza miastem, w otoczeniu lasów i łąk, gdzie głośna muzyka do późna nikomu nie będzie przeszkadzać. Dysponują własną kuchnią z gotowym menu w kilku wariantach, obsługą kelnerską i serwisem sprzątającym. W wielu domach możliwy jest również nocleg dla gości. Wadą jest oczywiście wysoka cena oraz ogromne obłożenie – najlepsze miejsca na wesele przyjmują zapisy nawet z rocznym wyprzedzeniem.
Innymi popularnymi miejscami są hotele i restauracje. Hotele posiadają dobrze zaopatrzoną i przygotowaną kuchnię oraz zazwyczaj jedną lub więcej sal bankietowych. Istotną zaletą jest oczywiście nocleg dla dużej grupy, na który można wynegocjować rabat. W restauracji dobrze zjemy i pobawimy się do rana, ale noclegu goście będą musieli szukać gdzie indziej, co dla niektórych może być uciążliwe. Konieczność dojazdu do miejsca noclegowego wiąże się z dodatkowym kosztem wynajęcia autokaru lub abstynencją części gości.
W miastach na wesele w domu mało kto może sobie dziś pozwolić, szczególnie jeśli planuje dużą imprezę. Nieco inaczej wygląda sprawa na wsi, gdzie na potrzeby imprezy można zaadoptować cały dom wraz z podwórkiem, a czasem i sąsiadów. Jest to rozwiązanie zdecydowanie najtańsze ze wszystkich, ale i cała organizacja oraz sprzątanie po wszystkim spada na rodziny państwa młodych.