Catan

0
345
Rate this post

Catan

Wyruszacie na morską wyprawę. Za sobą zostawiacie świat brutalnych wojen, ludzkich nieszczęść i wszelkich katastrof. Macie nadzieję, że to co najgorsze jest już za Wami. Stojąc na dziobie statku nie możecie uwierzyć własnym oczom. Z mgły wyłania się tajemnicza wsypa, znana z wielu legend – wyspa czerwonego słońca – CATAN.

Jako gracz wcielicie się w rolę kolonizatora, który musi zasiedlić nieznany ląd. Na początku trzeba założyć małą osadę i zdobyć zasoby naturalne. Hodowla owiec i plony, wyrąb drewna i zbiórka rud to podstawa waszego istnienia. Duża liczba zbudowanych wiosek daje pewność, że zbiory i zapasy będą okazalsze. Założenie dużych miast i wielu osad z pewnością powiększy szansę na objęcie władzy nad wyspą.

Ale nie jesteście jedynym osadnikiem. Część naturalnych bogactw znajduje się w posiadaniu innych – konkurentów i pretendentów do korony. Brak niektórych surowców znacznie spowolni wasz rozwój. Warto zatem prowadzić handel wymienny z pozostałymi kolonizatorami. Do pełnego sukcesu przydadzą się różnorakie umiejętności.

Cechy gry:

prosta obsługa programu dzięki misiom treningowym, dobrze przemyślanym zasadom gry i łatwej obsłudze interfejsu
jedna olbrzymia kampania z 12 różnymi misjami
odmienne tryby gry, w tym także klasyczna gra planszowa
dodatkowe scenariusze stworzone prze autora gry planszowej Klausa Teubera
w pełni trójwymiarowe postacie pojawiające się w grze
do czterech graczy może się zmierzyć w trybie mulitplayer.