Beta Destiny – wszystko co musicie wiedzieć

0
93
Rate this post

Alfa-testy Destiny śmiało można określić mianem „last-minute”, na E3 pojawiła się informacja o nich, a parę dni później można było wkroczyć do gry. Ilość miejsc była jednak ograniczona i okazję na sprawdzenie gry mieli jedynie posiadacze PlayStation 4. Tym razem, w testach beta udział będą mogli wziąć wszyscy posiadacze preorderów, niezależnie od platformy. Chcecie być odpowiednio przygotowani do całego eventu? W takim razie czytajcie dalej!

Kiedy odbędą się beta-testy?

10 lipca – ruszają zapiski do bety – musicie wtedy wejść na odpowiednią stronę (link poniżej) i wpisać kod ze swojego preorderu, aby otrzymać zaproszenie do testów,
17 lipca – rozpoczyna się beta dla posiadaczy PlayStation 3 i PlayStation 4,
21-22 lipca – beta będzie wstrzymana, rozpocznie się konserwacja serwerów itp formalności natury technicznej,
23 lipca – rozpoczyna się beta dla posiadaczy Xboksa 360 i Xboksa One,
26 lipca – grając w ten dzień otrzymacie ekskluzywny emblemat, który przeniesiony zostanie do pełnej wersji gry – już po premierze,
27 lipca – zakończenie beta-testów.

Co będzie można robić w becie?
Dokładnych informacji brak – wiadomo, że pojawi się kreator postaci, misje z kampanii fabularnej, mapy do kooperacji i tryb Crucible, czyli PvP. Prawdopodobnie wszystkiego będzie więcej niż w alfie – tam do dyspozycji mieliśmy jedną misję fabularną, jedną mapę do eksploracji, jeden Strike i dwie mapy PvP.

Plotki głoszą, że w becie dostępne będzie:
– 4 misje fabularne,
– 4 mapy do multi,
– jeden Strike,
– inna mapa do eksploracji.

 

Skąd wziąć dostęp do bety? 

Aby wziąć udział w becie, musicie posiadać specjalny kod. Dostają go wszystkie osoby, które złożyły zamówienie na preorder, niezależnie od platformy – dotyczy to wersji cyfrowych ze sklepów PlayStation i Xbox. Brak jest co prawda informacji na temat tego, jak przyznawany jest dostęp, ale polecam założyć konto na stronie Bungie i połączyć je z profilem PSN/XBL, dzięki temu dostaniecie informacje odnośnie wszystkiego, co związane z betą. Przypuszczam, że po prostu składając preorder wersji cyfrowej, beta zostaje przypisana Wam do konta i już 17/23 lipca będziecie mogli ją pobrać.

W sieci sklepów RTV Euro AGD można zakupić też box w cenie 29 zł – w środku znajdziecie voucher z kodem o którym mowa. Innym, polskim sklepem oferującym przedsprzedaż jest sieć Empik. Czym różnią się pudełka z Euro i Empika? Jedynie DLC, które otrzymamy po premierze – kupując w RTV Euro AGD będzie to ekskluzywny pojazd, w Empiku zaś, emblemat i broń. Dodatki te dostaniemy dopiero we wrześniu, w pełnej wersji gry i zostaną z nami na zawsze.

Co jednak  zrobić, jeśli nie chcecie złożyć zamówienia na przedsprzedaż? Cóż, w takim przypadku musicie liczyć na łut szczęścia. Klucze rozdawane są na różnych stronach (m.in. na profilu Destiny na Facebooku) i w konkursach.

 

Jak aktywować klucz?

Macie klucz? Świetnie! Zaledwie kilka kroków dzieli Was od uzyskania dostępu do gry.
1. Wejdźcie na stronę: http://www.bungie.net/en/User/coderedemption
2. W odpowiednim polu wpiszcie swój 9-cyfrowy klucz z preorderu.
3. W kolejnym oknie wybierzcie interesującą Was platformę i region (w moim przypadku jest to PS4 i Europa).
4. Zatwierdźcie wybór.
5. W dniu, gdy beta się rozpocznie (u mnie 17 lipca) wejdźcie na Wasz profil i znajdziecie tam klucz do wpisania w odpowiedniej usłudze (PS Store / Xbox Live). Zostanie on Wam również przesłany na maila, którego podaliście przy zakładaniu konta. Po wpisaniu go możecie pobrać grę.

Czy moje postępy z bety zostaną przeniesione do gry po premierze? Niestety, postępy z bety nie zostaną zapisane. Po zakończeniu testów, wszystkie postacie i cała ich historia zostaje usunięta, aby zapewnić wszystkim równy i sprawiedliwy start. Posiadacze bety mogą liczyć jednak na coś specjalnego, a mianowicie unikatowy emblemat w grze. Aby go otrzymać musicie zalogować się do bety w jej ostatni dzień – 26 lipca.