Steel Legions

0
187
Rate this post

Steel Legions to innowacyjna i dynamiczna gra akcji 3D z czołgami w roli głównej. Gra ta wygrała nagrodę na najlepszą grę przeglądarkową akcji w 2012 roku. Rozgrywka toczy się w alternatywnej przeszłości, gdzie stal i ropa są najważniejszymi surowcami do tworzenia oddziałów militarnych tego świata: ciężkich, gigantycznych stalowych kolosów. Maszyny te utrzymują równowagę sił pomiędzy czterema dominującymi frakcjami występującymi w grze. Jednak ze względu na kończące się zasoby, rywalizacja pomiędzy frakcjami staje się coraz bardziej zacięta.

Gracz wybiera swoją frakcję i wykonuje misje przeciwko graczom wrogich ugrupowań, w których musi wykazać się nie tylko refleksem, ale także zmysłem taktycznym. W grze występuje cała masa różnych misji, tak więc przyjdzie nam tu atakować oraz bronić kopalni, rafinerii, bunkrów czy okupowanych wzgórz, a także przypuszczać ataki na transporty uranu czy konwoje z surowcami. Ale to nie wszystko, gdyż gracz musi także niszczyć jednostki sterowane przez komputer zwane Rabusiami i zdobywać od nich surowce, aby móc ulepszać, naprawiać, i przerabiać swój czołg zgodnie z własnym życzeniem. Do nas i naszej załogi należy zadanie znalezienia równowagi pomiędzy walką i dominacją nad rywalami, a zdobywaniem surowców, aby móc rozwijać swoje maszyny.

Steel Legions ma naprawdę dobrą i bogatą grafikę 3D oraz przyjemną dla ucha oprawę dźwiękową. Gra oparta jest na Javie, ale absolutnie nic nie trzeba ściągać, aby móc zagrać. Gra uruchamia się w przeglądarce w ciągu zaledwie kilku sekund, tak więc od razu można przystąpić do zabawy. Ci, którzy nie lubią grać w przeglądarce lub nie posiadają Javy, mogą ściągnąć klienta gry (zajmuje on zaledwie około 20 megabajtów) i rozpocząć grę bezpośrednio ze swojego komputera. Co ważne, gra chodzi bardzo płynnie w obu przypadkach i w zasadzie nie występują tu problemy z lagami.

Dynamiczna akcja pomiędzy graczami rozgrywana w ramach zróżnicowanych misji, świetna grafika i grywalność, a także prawie nieograniczona możliwość ulepszania swojego własnego, stalowego kolosa sprawiają, iż gra ta jest czymś zupełnie nowym w gatunku gier wieloosobowych typu PvP (Player vs Player – Gracz przeciwko Graczowi). Zdecydowanie warto spróbować!

Plusy gry:

  • Super grafika
  • Możliwość pobrania niewielkiego klienta gry i można grać poza przeglądarką
  • Możliwość przetestowania, czy spełniamy wymagania sprzętowe

Minusy gry:

  • Jeżeli nie mam zainstalowanej Javy otrzymujemy komunikat „Ta gra wykorzystuje bezpieczną technologię JavaScript, aby móc dostarczyć najwyższej jakości grafikę 3D. Doświadcz jej poprzez zainstalowanie najnowszej Javy” – czyżby twórcy nie odróżniali Javy od JavaScriptu?